Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

offroad buggy


romihd

Postări Recomandate

  • 4 săptămâni mai târziu...
  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: offroad buggy

 

ca se apropie vara tre sa-i dau pe par asa ca am mai facut una alta in timpul meu liber de duminica :))

 

am definit spatele

IMG_1342.thumb.jpg.d9bf6aee6d0be22dd5f1573bc17c2ddf.jpg

 

am montat troliu ast mic dar sanatos la cao :)

IMG_1346.thumb.jpg.f1b53334ffdc93261f063adf491e369c.jpg

 

intre timp am primit pachet cu cadouri de craciun :)) ceasurile planetare exterioare 35 spine mrl-uri fixe sau cum s-or numi ele plus centuri offroad

IMG_1360.thumb.jpg.0c350e4e41aa1128f15ca5b90e77c413.jpg

 

dupa atata osteneala am demontat si cea mai mica piesa de pe bloc ca sa-l trimitem la slefuit ,ca si chiulasele de altfel

IMG_1343.thumb.jpg.aa5e7e23e6bf593dffde50edbdad3d54.jpg

 

si am definit oarecum si ´capota´:))

IMG_1345.thumb.jpg.9a888a84a9468fe15e8ff283d7a38c08.jpg

 

si iara am primit pachet :D amu or ajuns bump stoper-ele racitor pt directie hidraulica detroit lockerul pt fata si seturi rulmeti semeringuri si garnituri pt a reface ca la carte puntile

IMG_1283.thumb.jpg.b37f48a38eabfbf25f89b6d0f33c073c.jpg

 

cam atat deocamdata

sper ca in sf de saptamana care or veni sa fiu tot asa harnic sa facem treaba buna

stati pe aproape ca se apropie incet dar sigut catre final proiectul

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: offroad buggy

 

dupa atata asteptare am inceput asamblarea final

si am inceput cu motoru , chiuloasele au ramas originale pana la arcuri care leam inlocuit cu altele de 8000 de ture

IMG_1493.thumb.JPG.d8517eda13944184ead44efdc160b5b4.JPGIMG_1508.thumb.JPG.39dd1faf060c4bc4c8519a5f0b5ec54e.JPGIMG_1494.thumb.JPG.f31a3cc928ed2f3dc91f1f6fe6f87dc8.JPG

am montat si blocantu fata cu tot cu rulmeti si semeringuri mrl fixe si planetarele exterioare de 35 splini iar puntea spate rulmeti garnituri si semeringuri

IMG_1534.thumb.JPG.9ee3ba6f54ddba79aaeaa16acb06580a.JPGIMG_1543.thumb.JPG.1595fa7fc509e56ba0de3840d9f724c6.JPG

asa ca am montat tot pe masina si mam apucat de montat cu amanuntu restu pieselor

IMG_1575.thumb.JPG.dce97884eb443e667a19b6532a73183c.JPGIMG_1574.thumb.JPG.36dcd038eed528c44ca28641fa7a4185.JPGIMG_1573.thumb.JPG.5ac6e0025be027dc5c2f64f2cf747aa1.JPGIMG_1597.thumb.JPG.f7167b7ef8a849baae495895fb55af7c.JPGIMG_1626.thumb.JPG.50f2fd0c755be17b0909d9ba09f80c21.JPGIMG_1625.thumb.JPG.ac1825b475a8da037ef261f7b877e819.JPGIMG_1624.thumb.JPG.e6cc37d3515d78cd0103c84f663a7a9d.JPGIMG_1623.thumb.JPG.ae89f0b770e81cf436ea05b1ab7f9259.JPG

 

cam asa e in stadiul actual

inaltime e cam cum am planuit adica 190 cm deocamdata dar dupa ce vin gentile si montez cauciucurile de 44 o sa mai creasca vreo 2 toli asa ca deocamdata sunt foarte multumit

in decursul viitoare saptamani sper sai dau si o cheie la motor,inca nu lam pornit :(( dar ii vine si lui randul

deocamdata ma lupt cu tevi conducte si alte chestii mititele :))

intrebari reclamatii si sugestii rog a se trimite la birou :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: offroad buggy

 

O suspensie de offroad lucreaza in jos, ce vezi tu acolo ca telescopul e inchis aproape la maxim este f bine, asta inseamna ca are de unde sa iasa=> sa flexeze ca la nebuni:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

Sincer sa fiu după părerea mea de șomer calificat treaba cu flexurile in x si m :-)))este un pic exagerate pe la noi așa , poate doar mă insel eu sau cine știe

Cu trei roti pe pământ cu rotile de 40 si puntea legata de caroserie am exact 115 cm sub roata fata

Eu unu cred ca e mai mult decât trebuie dar na , om vedea in teren ce si cum se manifesta magaoaia :-)))

Editat de romihd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

O suspensie de offroad lucreaza in jos, ce vezi tu acolo ca telescopul e inchis aproape la maxim este f bine, asta inseamna ca are de unde sa iasa=> sa flexeze ca la nebuni:)

 

ma refeream la momentele cand suspensia lucreaza in sus .... cum a zis si Romi - 3 roti pe pamant si una la 1 metru in aer .... dac ase ridica 115 cm fara sa fie telescopul comprimat la maxim este mai mult decat suficient zic eu ... :))

 

in plus eu ziceam de actiunile asupra rotilor opuse .... cand o roata se lasa frameul apasa pe telescopul de la roata opusa ..... intr-o masura mai mica desigur ....

 

cred ca era si un calcul aici .....

Editat de sososs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

stii cum e

prima oara cand masina se putea flexa am flexato sa vad cat de sus se ridica

o mare chestie nu am vazut ca na ,sa flexat si atat

un pic exagerata treaba asta dar na

daca stai si meditezi in mintea ta , orice masina de la noi din tara care fug prin campionat si nu numai nu prea flexeaza foarte mult , mult noroi si urcari si coborari si prea putine pietre,pietroaie si magarii de genu asta unde intradevar iti trebuie flex sa ai aderenta ,doar ca na, noua ne trebuie ca si mie de altfel mult flex ca na , trebuie :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: offroad buggy

 

Inca o Data je :-)) la Microfon

 

După foarte multă așteptare nervi si creieri arsi am reușit întrun final sa pornesc mult asteptatul motor

Instalația e doar așa provizorie ca na , gânduri idei explicații încercări :-))

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: offroad buggy

 

 

prima miscare cu puterile proprii,scurta dar foarte frumoasa

 

deocamdata sunt foarte incantat de ansamblu propulsor

 

sapt asta incepem demontarea si trimisu la vopsit cu pulbere :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

 

prima miscare cu puterile proprii,scurta dar foarte frumoasa

 

deocamdata sunt foarte incantat de ansamblu propulsor

 

sapt asta incepem demontarea si trimisu la vopsit cu pulbere :D

 

 

 

Jmecherie....putin burn out nu strika...:grin:

pregatim masina ta pentru off road

www.modificarioffroad.ro

modificarioffroad@yahoo.com

dezmembrari pajero mk2.

0730678039

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

Grozava e,nu stiu de ce o mai vopsesti cand asta suspina dupa noroi...faina treaba si echilibrata,mare lucru de altfel!! felicitari

 

Ms ms

Sincer sa fiu chiar nu as mai timiteo la vopsit ca na , o astept de o gramada de timp sa vad ce si cum , Dar na trebuie ,oricum o sa se zgaraie si o puste vopseaua dupa cateva ture dar na :-)))

Ms inca o data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: offroad buggy

 

dupa multa munca si dureri de cap am trimis masina intrun final la vopsit , prima vopsire in pulbere la care asist asa ca sunt foarte curios la cum o arata

intre timp am zis sa muncesc ceva asa ca am facut capac spate la diff si protectie la capacul deja hd de pe fata

1218217846_IMG_20401.thumb.JPG.e498c01b53cffc0b2db916b2fb95bac9.JPG326207777_IMG_20411.thumb.jpg.b136052918cd1040a894e6c68d8dfa98.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

Cat de curând

Deocamdata am intrat in vacanța :-) dar pana la concurs este gata de lupta :-))

 

 

Deci, o vedem la Câmpulung?

Land Rover 90- 3.9 V8

L.R.Discovery I V8

Seat Pink Panther II Leon-1.9 TDI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

Da, ideea e interesantă dar nu la concursu din etapa naționala este vorba :-), Masina nu este făcută pt asa ceva , sa nu se înțeleagă greșit , părerea mea este ca tine foarte bine cam tot ce am pus pe Masina si sigur nu o sa rup " teoretic " nimic dar pt concursuri in etape am alt proiect in cap care daca o sa am timp cred ca o sal încep prin iarna

In etape îți trebe x trolii pe x părți care eu nu le am si nici nu o sa montez

Iar " concursul " este la Hunedoara deci acolo se va vedea masina prima oară :-) , deci cine vrea sa vina este invitatatul meu special , pe lângă mașinii îmi mai place sticlismul , iar halberofil am fost de mic :-)))

Deci cine vine sa anunte dinainte ca sa fac rost de greutati :-))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare