Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

offroad buggy


romihd

Postări Recomandate

Re: offroad buggy

 

Da, ideea e interesantă dar nu la concursu din etapa naționala este vorba :-), Masina nu este făcută pt asa ceva , sa nu se înțeleagă greșit , părerea mea este ca tine foarte bine cam tot ce am pus pe Masina si sigur nu o sa rup " teoretic " nimic dar pt concursuri in etape am alt proiect in cap care daca o sa am timp cred ca o sal încep prin iarna

In etape îți trebe x trolii pe x părți care eu nu le am si nici nu o sa montez

Iar " concursul " este la Hunedoara deci acolo se va vedea masina prima oară :-) , deci cine vrea sa vina este invitatatul meu special , pe lângă mașinii îmi mai place sticlismul , iar halberofil am fost de mic :-)))

Deci cine vine sa anunte dinainte ca sa fac rost de greutati :-))))

 

Dar nu se prea știe despre concursul acest nu mă poți da ceva detalii mai multe?

Land Rover 90- 3.9 V8

L.R.Discovery I V8

Seat Pink Panther II Leon-1.9 TDI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: offroad buggy

 

acum ne chinuim sa adunam bani necesari si mai avem putin de lucru la trasee,o sa revin cu mai multe detalii cand totul e pregatit

Transsylvania Off Road Club

"ELEFANTUL"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: offroad buggy

 

cu ruliu cum stai ? din poze vad ca nu prea bine din moment ce ti ai pus sufa aia in spate ....

Nissan Pathfinder , Suzuki GSXR 1000 - speed freak

Toyota Laplander - nume de cod portoyolvo

T44

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

Am pus pe spate provizoriu pana vin alea noi ca si pe fata tot provizoriu

Leam pus pt o anumită siguranță ca chiar am de gând sa mă joc cu Masina exagerat

Pt orice siguranță dacă cumva o sa sar cândva in aer leam legat sa mă simt eu in siguranță

La greutatea puntilor mele si a cauciucurile îți trebuie obligat forțat

In rest merge excelent ca Masina iar ca motor relantiu in orice situație pe unde am fost

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

Stai sa ne înțelegem

Ca am legat puntea de caroserie nu are nici cea mai mică treaba cu raliu si cum se inclina Masina in curbe, aia e pt alta treaba

Deși tine sa cred ca Masina de inclina in curbe dar nu destul de mult încât sa fie periculos sau ceva de genu

Sunt air shockui si e ceva normal , după mai multe constatari am ajuns la concluzia ca trebuie oricum sa mai reglez telescoapele cu ceva saibe dar asta când ajung acasă ca acolo am tot cemi trebuie

In rest sunt chiar mulțumit de Masina si configuratia ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

am crezut ca e ceva gen cum si a pus boros la caraciumba lui .....

 

 

si cum nu vbesc maghiara .....

 

felicitari pt utilaj !!! arata beton

Nissan Pathfinder , Suzuki GSXR 1000 - speed freak

Toyota Laplander - nume de cod portoyolvo

T44

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

Foarte mulțumit

Cam prea mare motoru pr restul ca am început sa rup după ceva timp in pădure dar cam așa e la probe

Așa ca deja caut un cardan spate cu culisabil de intra in np205

 

teava trasa patrata, culisantul lung, ca la rockcrawler, ca nu te deranjeaza ca nu e echilibrat perfect.

 

000_0619.JPG.49c639a2f1281ce27ec56c0cf9a70ce0.JPG

 

http://swdr4x4.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=102

Editat de air_wolf

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

Îmi trebe culisanta care intra in reductor

Asta e tare ideea dar fără culisanta aia chiar nu prea pot sa încep nimic deocamdata

 

baga un yoke eliminator.

http://www.dennysdriveshaft.com/p1277_1410_series_transfer_case_slip_yoke_32_spline_for_np205_208_.html

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare