Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

offroad buggy


romihd

Postări Recomandate

Re: offroad buggy

 

Pai nici aia nu am făcuto :-)))

Așa la ochi ca na

Trebuia sa plec in concediu si nu am avut timp de discuții si oricum se rezolva ușor

14 bari pe spate cu uleiul care la avut ca am meu comandat nu a ajuns

Iar pe fata 12 bari tot cu uleiu care la avut

Au fost ceva probleme ca au prea puțin ulei dar am mers așa usurel si a fost bine așa , nu ai ulei ajung ca capăt si bat in rest au funcționat destul de bine

Deamu urmează modificările aferente la problemele care leam depistat deci uratimi spor la munca 😃😃

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: offroad buggy

 

spor la munca :2dr si concediu placut. asteptam intoarcerea :grin:

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 luni mai târziu...

Re: offroad buggy

 

salutare natiune

din pacete de mult nu am mai scris pe aici poate ca am prea putin timp dar la masina sau facut unele chestii ,modificari aferenta care le depistasem cu ceva vreme in urma

prin urmare

am modificat iesirea cardan spate din reductor,am scos slip yoke si am pus unu teapan 1350

IMG_2976.thumb.jpg.41f45ad224ef165eae189720f930fd8f.jpg

daca am marit la reductor am marit si yokurile pe punti si la reductor fata tot cu 1350

toate yokurile fiind forjate nu turnate :)

diferenta intre 1330 si 1350 :D

IMG_2703.thumb.jpg.c73d75f6666d6bc65c481d3dc0c717c4.jpg

am facut protectie fata la grup iar la puntea spate alt capac grup din tabla de 1 cm sa tina

[ATTACH=CONFIG]219450[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]219451[/ATTACH]

daca tot am fost la puntea spate am asezat si un troliu pe ea ,asa sa fie ca pe caroserie nu da frumos :)

IMG_2907.thumb.png.531160ce9144fc0493f7d8774b89afac.pngIMG_2906.thumb.png.026ce17a77162fe05a808aad8e402be9.png

1737497451_IMG_20401.thumb.JPG.e2d9bf37dc2a8644f752bf6a4db3ff92.JPG

1639438808_IMG_20411.thumb.jpg.8eb73a4aa21621afbed7a8fde1e2011d.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

dupa multa asteptare adica foarte multa asteptare au ajuns intrun final si dublu beadlock-urile daca asa so scrie corect:))

IMG_2681.thumb.jpg.2511f3aa11364c46a82074c5d5071f87.jpgIMG_2682.thumb.jpg.246f1f24d25b61489a53f43c1a346c67.jpg

si uite asa mam apucat sa tai cauciucurile noi noute pe 44 :((

IMG_2858.thumb.jpg.d3b4e133a2264f38ed51d329f9e885b3.jpgIMG_2689.thumb.jpg.d91e0ebe45e506610da3851978618e0f.jpgIMG_2685.thumb.jpg.8605ed0f2e741126b22be75cda8301b7.jpg

nush cine a mai tarait cauciucri in dimensiunea asta da mie mia dat pe nas de la atata taiat :))cred ca vreo doua zile numa am taiat mirasar lumea de ele cauciucuri :)))

ca copii mici leam si aruncat repede pe masina

IMG_2863.thumb.jpg.0580d18d5230918c64b2dd30471efe34.jpgIMG_2862.thumb.jpg.9da0f8ba1b47e25dcebaf165b8899e39.jpgIMG_2861.thumb.jpg.41551662024a1bba6104229993c68653.jpg

mare ´diferenta intre 39,5 folosite si 44 noi

IMG_2703.thumb.jpg.930f0af5235059260c86884b96b3ee85.jpg

Editat de romihd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

Salutari,

 

am vazut ce-ai pus pe masina, motor, axe, cutie viteze...etc.

Sunt curios ce greutate are.

 

 

H

 

pana la urma urmei am si cantarito

cam mult sincer sa fiu ,nu ma asteptam la atat de mult dar na , e si mare magaoaia :))

toata masina echipata cu plinu facut are exact 1820 kg

daca mai scoatem plinu de 70 de l mai ca miar fi iesit cam cat am scocotit eu de la bun inceput :)

asta fara piesa dintre volan si scaun

pilot copilot un pic peste 2 tone

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

am ajuns intrun final sa montez si troliu fata ca prea mult timp mam dat fara el .nu am avut probleme dar na :)

IMG_3345.thumb.jpg.040a278abf181978129e9991d66cca5a.jpgIMG_3346.thumb.jpg.1d225f5dc5f6b63c47828c36c70cb084.jpgIMG_3327.thumb.jpg.3cb841e1ca98f293a3d5a305051dda02.jpg

vreo doua poze asa pe final

mai am o gramada de poze din timpu conctructie da iara nu am timp :))

IMG_3591.thumb.png.7d292c1b338fb25456b4f23ba194a02a.pngIMG_3530.thumb.png.4bdd5a8870a84173c1787d00ddb9253c.pngIMG_3529.thumb.png.20ef341ebc9a85512f653c47649a7a69.pngIMG_3590.thumb.png.12906fab2000fcd742a6e1f2fac89c33.png

Editat de romihd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

foarte misto a iesit. sa te poarte sanatos.

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

foarte misto a iesit. sa te poarte sanatos.

 

Ms ms

Deocamdata ma poarta destul de bine deși parca ar merge un motor mai mare :-)) stii cum e , cm cubi parca niciodată nu sunt deajuns :-)))

In rest e bine , e alt fel de Masina si asa se si comporta :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

Ms ms

Deocamdata ma poarta destul de bine deși parca ar merge un motor mai mare :-)) stii cum e , cm cubi parca niciodată nu sunt deajuns :-)))

In rest e bine , e alt fel de Masina si asa se si comporta :-)

 

ca sa citez un classic in viata: "There's no replacement for displacement" :grin:

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

Romihd - poti sa-mi dai si mie nr tau de tel. Si eu am o masina asemanatoare - punte fata dana 60, spate dana 70, CV - th400, reductor Atlas 2, cauciucuri 39, motor Chevy 5,7.

 

La motor am necazuri si ceea ce ma nelinisteste este ca prietenii care au grija de el s-au impartit in doua tabere.

Fiecare cu ideea lui de setare...etc. Pana una alta cand porneste usor, nu merge tare, cand merge tare ....nu mai reporneste, consuma 200 litri la 100 km...etc.

 

Unii vor bujii de Dacia pt el, altii bujii pt masinile de curse....etc.

 

Horatiu

Today. Tomorrow. Land Rover.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

Romihd - poti sa-mi dai si mie nr tau de tel. Si eu am o masina asemanatoare - punte fata dana 60, spate dana 70, CV - th400, reductor Atlas 2, cauciucuri 39, motor Chevy 5,7.

 

La motor am necazuri si ceea ce ma nelinisteste este ca prietenii care au grija de el s-au impartit in doua tabere.

Fiecare cu ideea lui de setare...etc. Pana una alta cand porneste usor, nu merge tare, cand merge tare ....nu mai reporneste, consuma 200 litri la 100 km...etc.

 

Unii vor bujii de Dacia pt el, altii bujii pt masinile de curse....etc.

 

Horatiu

5,7 a pornit undeva prin 60 si inca se construiesc si in ziua de azi

Mai baga detalii :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

Fata de ce nu se muleaza pe teren...sunt curios...\

 

Si eu sunt curios :-))

Pai spatele e aproape vertical , fata era deschisă la maxim , sunt doar 16 toli pana la urma urmei :-))

O avea săracă Masina oleaca de flexibilitate dar chiar asa de mare sa fie e mai greu

Eu zic ca e mai mult decât trebuie , iar poza arată tare bine :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

Si eu sunt curios :-))

Pai spatele e aproape vertical , fata era deschisă la maxim , sunt doar 16 toli pana la urma urmei :-))

O avea săracă Masina oleaca de flexibilitate dar chiar asa de mare sa fie e mai greu

Eu zic ca e mai mult decât trebuie , iar poza arată tare bine :-)

 

 

 

Da ... misto broscutza..dar daca eram in locul tau nu ma lasam pana nu facea si fatza ca spatele.........:grin:

pregatim masina ta pentru off road

www.modificarioffroad.ro

modificarioffroad@yahoo.com

dezmembrari pajero mk2.

0730678039

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

Da ... misto broscutza..dar daca eram in locul tau nu ma lasam pana nu facea si fatza ca spatele.........:grin:

 

Părerea mea e ca treaba cu flexu e exagerata , arată tare frumos dar na

Daca era o Masina normala de Offroad la jumătatea punti cum e in poza era de 3 ori rasturnata

Următoarea Masina o sa aibă puntile legate de caroserie nu doar in mijloc ci la fiecare colț :-p :-))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: offroad buggy

 

in postul #106 prima poza, ce apare ?

 

Prima poza este partea sau reductie din partea spate a reductorului

In stânga axul cu ieșirea cardan slip yoke(cardanu nu are culisanta ci reductoru) iar langa este toata piesa cu axul schimbat pt yoke 1350

Unele reductoare 205 nu au slip yoke ci direct yoke

Gm nu prea au folosit yoke direct dar sunt cateva care au

Se găsesc pe unele suburban si pe Ford

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare