Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Benzina foarte Galbena


soxxxxxxxxxx2003

Postări Recomandate

Am vitara 2.0v6 24valve 98'am gpl pe ea si am o problema

Imi ingalbeneste rau benzina.

Concluzia la aceasta ingalbenire este o pornire din ce in ce mai greoaie pana se consuna toata benzina si alimentez cu benzina proaspata.

3-4 saptamani pornese ok apoi incepe sa porneasca din ce in ce mai greu(decat dimineata)

Acum 2 luni am schimbat filtru de benzina ca ma gandeam ca de la acel filtru e.(in timp ce merg pe gpl pompa de benzina continua sa merga,sa tina o anumita presiune in rampa)

Dar nu inteleg dc se ingalbeneste

Azi am scos benzina si dintr-un logan pe gpl din fabrica si are la fel de galbena benzina dar la ala porneste fara probleme.

Ce sfaturi imi dati?

Sa mai pun vro 2 filtre?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare