soxxxxxxxxxx2003 Postat Octombrie 19, 2012 Partajează Postat Octombrie 19, 2012 Am vitara 2.0v6 24valve 98'am gpl pe ea si am o problema Imi ingalbeneste rau benzina. Concluzia la aceasta ingalbenire este o pornire din ce in ce mai greoaie pana se consuna toata benzina si alimentez cu benzina proaspata. 3-4 saptamani pornese ok apoi incepe sa porneasca din ce in ce mai greu(decat dimineata) Acum 2 luni am schimbat filtru de benzina ca ma gandeam ca de la acel filtru e.(in timp ce merg pe gpl pompa de benzina continua sa merga,sa tina o anumita presiune in rampa) Dar nu inteleg dc se ingalbeneste Azi am scos benzina si dintr-un logan pe gpl din fabrica si are la fel de galbena benzina dar la ala porneste fara probleme. Ce sfaturi imi dati? Sa mai pun vro 2 filtre? Link spre comentariu Distribuie pe alte site-uri Alte opțiuni partajare...
Postări Recomandate