Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Vibreaza masina tare cand e rece afara si e in viteza!


seb560

Postări Recomandate

Re: Vibreaza masina tare cand e rece afara si e in viteza!

 

90% au dreptate. A avut cumnatul meu aceeasi problema si asa a rezolvat.

Ti-au zis cat e manopera?

 

Anul trecut s-a platit 2800Ron la Toyo.

Editat de Astral
TLC KDJ120
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vibreaza masina tare cand e rece afara si e in viteza!

 

NU AU ZIS, AM MAI CAUTAT SI LA UNIX SI Meteor si au doar pe originale si ziceau ca sunt parca 2 tampoane si un suport de motor de cauciuc de 8-900 ron bucata!

A doua varianta mai urata ar fi volanta dar nu cred pentru ca la volanta stricata vibreaza mult mai tare! Masina mea are 200000 km si cred ca e normal sa se duca tampoanele alea la cum vibreaza 3.0 diesel!

Editat de seb560
Landcruiser
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Vibreaza masina tare cand e rece afara si e in viteza!

 

LC-ul din 2008 era in garantie iar la cealalta au fost mai multe de facut si sincer nu m-am uitat in detaliu pe factura. Oricum nu sint chiar ieftine. Prin strafundurile memoriei mele imi rezoneaza o suma in jur de 1000 roni pe bucata, dar e posibil sa ma insel. Iti voi spune zilele urmatoare, ca iar a inceput sa imi trepideze si mie si trebuie sa le schimb. E grea dihania si mai umblu si eu cu ea pe toate dealurile, e normal sa cedeze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Vibreaza masina tare cand e rece afara si e in viteza!

 

Salut,

 

La mine se simte vibratia cand este frig afara si sunt in R. Deocamdata pot trai cu asta mai ales ca a cam trecut iarna. Exista vreo problema daca nu schimb tampoanele acelea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 ani mai târziu...

Buna ziua,  

 

Referitor la problema descrisa mai sus, din cate stiu toata LC automate fac asta, numai iarna cand este frig afara si cred ca are legatura cu uleiul din cutia de viteza pana ajunge la temperatura si vascozitatea dorita.

Vara masina nu face nimic, nu vibreaza datorita temperaturilor mari. Daca o sa scoateti cutia in N masina nu va mai face, dupa ce se incalzeste la fel, inceteaza trepidatia.

 

Cu stima,

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare