Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Anvelope tractor


Bogdan Soreata

Postări Recomandate

Re: Anvelope tractor

 

la latimea anvelopei de care spui tu trebuie sa pui janta maxim 6j parerea mea,important ar fi daca ai afla si cam cat este inaltimea anvelopei (cm) nemontata !

Editat de marx5

Transsylvania Off Road Club

"ELEFANTUL"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope tractor

 

Salutam! sunt cam mici , latime 210mm inaltime talon 199.5 talon 16 toli rezulta un cauciuc de 31.7 toli (poti sa zici 32) mai trebuie sa sti cite straturi de *pinza* (pliuri) au , cu cit sunt mai multe cu atita cauciucul este mai tare ( de regule cele de utilaje grele au un numar de pliuri mai mare) , eu nu iti recomand sa mergi pe mai mult de 8 pliuri . De ce nub cauti dimensiuni mai mari 33-34 sau mai uzual in dimensiunea pentru utilaje 8.5 R 16 sau 9.0 R 16 , cauta la Petlas sau Stonmil.

Reality is for those who cannot face Science Fiction!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope tractor

 

Salutam! sunt cam mici , latime 210mm inaltime talon 199.5 talon 16 toli rezulta un cauciuc de 31.7 toli (poti sa zici 32) mai trebuie sa sti cite straturi de *pinza* (pliuri) au , cu cit sunt mai multe cu atita cauciucul este mai tare ( de regule cele de utilaje grele au un numar de pliuri mai mare) , eu nu iti recomand sa mergi pe mai mult de 8 pliuri . De ce nub cauti dimensiuni mai mari 33-34 sau mai uzual in dimensiunea pentru utilaje 8.5 R 16 sau 9.0 R 16 , cauta la Petlas sau Stonmil.

 

Salut profesore , daca sti ceva siteu:hl baga acilisea:grin: ca mie imi da cu virgula dimensiunile astea 8,5r/16-900/16....hai ca incepe sezonul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope tractor

 

In alta ordine de idei, este o anvelopa de tractor, vei merge in siguranta numai cu viteza de tractor.

 

Nelu Pogaceanu vine de la Cluj pana la Cugir 130km pe roti de tractor si nu cred ca vine ca si tractorul

ideea este sa te obisnuesti cu ele

 

acum o sa sariti:a nu a putut sa iasa ,ce cauciucuri....poti sa ai cauciucuri daca nu ai si viteza la roata

cand a avut loc sa ia demaraj :dr2

[video=youtube_share;p_d-R8i1wvU]

 

deci vreau cauciucuri tractor 33-34-35

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope tractor

 

http://www.mitas.eu/index.php?stranka=300&scid=21&pid=12215

 

astea sunt de 31

 

http://www.mitas.eu/index.php?stranka=300&scid=19&pid=280

 

32"

 

http://www.mitas.eu/index.php?stranka=300&scid=21&pid=228

 

35"x15.5R17 aste-a preferatele mele

 

 

Iar de acesta ce spuneti

tractor.thumb.jpg.5bfe4a85accd272e62389bcc782ad74b.jpg

Editat de Unimog

0747967945

kiss.zoltan@offroadmania.ro

Nebun de masini , off-road, natura, noroi, putere, aer proaspat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope tractor

 

Salutam! mai e problema si de cost , daca sunt pe la 7oo-900 eu zic ca nu prea fac si fi foarte atent cit cintaresc . Cele de utilaje gen buldoexcavator sau autogreder sunt foarte grele . Eu am avut si Mitas si Petlas si Stomil si Danubiana cred ca cele mai bune au fost Stomil 7.50 R16 6pliuri cca 380lei/bucata (sunt un pic mai late decit aceiasi dimensiune de la alti producatori) dar pentru o dimensiune mai mare cred ca 9.00 R16 de la Petlas sunt cele mai bune (http://www.petlasyiers.com).

Editat de a DY 1
Reality is for those who cannot face Science Fiction!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope tractor

 

daca tot se cauta pe la Petlas, vedeti de NT3, ca sunt tare faine pentru noroi si au dimensiunea 900/16, adica ceva mai inalte de 35 si inguste...bscutit foarte potriviti de noroi

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope tractor

 

Salutam! am butonat un pic si am vazut ca nu mai au in oferta profilul de tractor (fata) cu dimensiunea de 9.00R16 in schimb au modelul TA-110 260/70R16 si 280/70R16. Am sa caut si la Stomil.(nu stiu de ce dar nu mai apar in oferta cauciucuri de tractor fata)

Editat de a DY 1
Reality is for those who cannot face Science Fiction!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Anvelope tractor

 

Salut.

Si eu am aceleasi gume ca si tine, adica 11.5/80R15.3 profil tractor.

Sincer sunt foarte multumit de ele comparativ cu simexuri reesapate. Acum sunt curios sa vad cum se comporta pe zapada. Simexurile m-au dezamagit total pe zapada.

Tie cum ti se par comparativ cu simexuri.

Cum ai facut cu jantele de 15? Le-ai lasat asa sau ai marit janta sa fie de 15.3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare