Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

MagnuM


MagnuM

Postări Recomandate

Salut! Pe toti user-ii acestui nou forum! Majoritatea mai vechi decat forumul...

Cei vechi ma stiu de pe celelalte forumuri: Magnum - dtrn, ARO4X4, sau WorkMAN - 4x4mania, deci... e necesar sa mai fac o prezentare aici?

Daca da, o voi face: Mihai Tigareanu, 38 ani, Bucuresti, camionagiu, pasionat de camioane si tot-terenuri, posesor de Citroen BX 18 Diesel si Chevrolet Suburban V2500 Silverado 6.2L Diesel.

 

Din start va spun ca nu sunt aici pentru Dan, ca nu raman pe 4x4mania pentru Oresti, pe dtrn pentru "X" si pe ARO4X4 pentru "Y". Discutia si situatia creata imi displac!

 

Sunt aici pentru informatii - destul de putine, avand in vedere utilajul meu, pentru a invata cate ceva de la fiecare si pentru a avea ocazia de a va cunoaste, pentru a nu fi "singur" niciodata pe drum.

 

In rest... sa auzim de bine!

:ce :3 :ce

"Să faci 13 ani de temniţă pentru un popor de idioţi... D-asta numai eu am fost în stare..." - Petre Ţuţea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si bine ai venit!

 

Nici eu nu stau pe vreun forum sau altul pentru cineva anume. Daca eu ma simt bine undeva , e ok. Daca nu, plec indiferent de cine e pe forumul respectiv.

 

 

Eu sper sa te simti bine aici si sa gasesti informatiile de care ai nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si in primul rand pentru ca ma simt ca acasa... :D

 

O vorba spusa de un om mai intelept, suna asa: "Simte-te bine! Spun intotdeauna 'simte-te bine', niciodata 'simte-te ca acasa', pentru ca, s-ar putea acasa, sa... nu te simti bine..."

Eu ii dau dreptate! Nu am probleme acasa!!! :D Sa nu va ganditi la asta! Dar parca varianta asta e mai la "sentiment"! :wink:

Nimic personal domnul Mugur, doar m-am folosit de expresie! :wink:

:ce :3 :ce

"Să faci 13 ani de temniţă pentru un popor de idioţi... D-asta numai eu am fost în stare..." - Petre Ţuţea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

ce mai face chevy-ul?

 

.........................

Editat de MagnuM

:ce :3 :ce

"Să faci 13 ani de temniţă pentru un popor de idioţi... D-asta numai eu am fost în stare..." - Petre Ţuţea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator koala

Ah ce-mi place cand ne simtem bine cu totii :lol: :lol: :lol: ...

 

PS : Bun venit omule, tie si autobuzului tau ! ... cand o vedem pe strasse ? ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Bine ai venit. Ce fel de operatie ii faci?

 

.........................

Editat de MagnuM

:ce :3 :ce

"Să faci 13 ani de temniţă pentru un popor de idioţi... D-asta numai eu am fost în stare..." - Petre Ţuţea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Deceneu
Salut! Bine ai venit. Ce fel de operatie ii faci?

 

Intai de toate, a avut nevoie de "croitor", acum e la "zugrav". Mai am deja luate pentru ea o axa spate de tip full-floated - axa de pe ea e de tip semi-floated, un kit de directie - care inlocuieste amortizorul de directie cu un cilindru hidraulic si un kit de ranforsare a capatului de sasiu pe care se prinde caseta de directie. Va trebui sa-i pun cutia originala la loc - are 4 trepte, fata de cea care e pe ea acum, cu 3 trepte, jante - 16x8, pneuri 285/75R16 clasa de incarcare E, un kit de suspensie de 4", cu 4 arcuri, un autoblocant pe axa spate... nu mai e mult, nu? :lol: :wink:

Sper sa pot circula cu ea vara asta, dar suspensia si blocantul cred ca vor veni la anu'... :?

Suna bine pina acum,doar o mica intrebare: de unde actionezi cilindrul la directie si daca e suplimentar casetei originale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Deceneu
Parerea mea e ca ar trebui schimbata si bara de conexiune, fortele la care va fi supusa directia sint mult mai mari, ma refer in teren bineinteles, atunci cind stai cu rotile intr-o pozitie de kamasutra, tragi de volan si nimic. :roll:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare