Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

ce motor e ?


zzzoli24

Postări Recomandate

in italia se vand multe land cruiser -uri cu acest motor.

Ce motor e ? Nu pare de toyota.

http://www.autoscout24.ro/Details.aspx?id=233310067&cd=635057121040000000&asrc=st

 

la caroserie ai zice ca e bj, dar nu e.

 

 

Capturerstyfjg.JPG.afe73331a2e662826666dbee6d81d271.JPGCapturesgrhtd.JPG.726a90ee7efec0d83a4c9f1cf97b1f94.JPG

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce motor e ?

 

VM e motorul (italian)...4 cilindri, 8 valve, 73kw, si din cate stiu eu nu e foarte fiabil ...S-au echipat LC cu el dintre anii 1988-1991... :wink:

Editat de Yonutz

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce motor e ?

 

Da......motorul este VM ala cu 5cilindri la fel de nereusit ca cel cu 4cilindri,iar restul este Toyota 100% !!!!!!!!!!,am avut eu una la fel la care i-am transplantat in locul VM-ului un 1KZT-E (3.0TD) de pe un hilux (surf) ce e drept cu ceva munca !!!! http://forum.club4x4.ro/showthread.php?70061-Toyota-BJ-73-motor-1KZT-E-1991

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce motor e ?

 

VM e motorul (italian)...4 cilindri, 8 valve, 73kw, si din cate stiu eu nu e foarte fiabil ...S-au echipat LC cu el dintre anii 1988-1991... :wink:

 

E cu 5 cilindri nu cu 4 si s-au montat numai pe Toyote din seria 70 care s-au vandut in Italia.

Nu voi intelege niciodata de ce cei de la Toyota s-au complicat cu asa ceva. Nu e un motor bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare