Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

va rog cantitati ulei, joc directie, sfaturi ptr un 2.8 tdi

orazv
 Share

Recommended Posts

salut,

va rog mult daca stiti si aveti chef/timp... sa-mi dati si mie un ajutor, masina este 2.8 tdi gls din 1996. spuneti-mi si mie va rog:

1. cat ulei intra prin diferentiale + cutie si de care? in motor l-am schimbat deja si am bagat elf turbodisel 15w40 (asa mi-a recomandat un mecanic 15w40, este ok?)

2. am un joc in directie, pe drum cu gropi mici, pietre .. nu neaparat denivelari mari am o bataie/trancanit in volan, ce ar putea fi, exista ceva care se uzeaza mai repede? am schimbat semicaseta dar nu a fost de acolo?

3. gume MT mai ieftine stiti ? eventual la mana 2-a?

am fazut pe un topic ca vroia cineva o poza cu cele 2 baterii, daca mai este interesat pot face eu una, ptr ca asa am luat-o cu 2 baterii, am inteles ca in N=ul japoniei este tare frig iarna...

Multumesc mult, toate bune

Re: va rog cantitati ulei, joc directie, sfaturi ptr un 2.8 tdi

Eu eram cu pozele pentru 2 baterii :grin:

M-am mai documentat intre timp si am gasit solutia. Dar nu ar strica sa faci o poza la ale tale sa-mi dau seama de la mama lor cum vin legate :roll: .

Gume MT, vindea cineva cu 700 ron/setul + transport, de Cross-uri, putin folosite. Daca te intereseaza am sa te pun in legatura cu el. Marimea era: 265/70/R15.

Jocul in directie poti sa-l reglezi din caseta de directie(servo). Ai un surub in partea superioara.

Uleiuri... nu stiu. Vezi ca este la topicul "mecanica" discutii pe tema uleiurilor. Posteaza acolo si eventual spune si ce masina ai +tip motor. :wink:

Bafta multa.

OMU'e inainte de toate!

De unde ai documentatia , ca vreau si eu ?

Vezi ca ai o rubrica cu prezentarea ta si incearca sa o folosesti ca sa stim si noi pe unde stai .

www.mitsubishi.org.ro

T 44

@ niros - O parte din documentatia pe care o am e de pe net si o parte am cumparat-o de la cineva imediat dupa ce am luat masina.Partea mai rea e ca am tot tras de pe net cate ceva si acum e o mare varza ...Daca vrei, pot pune tot pe un cd si ti-l dau.Ar fi ok daca cineva ar avea timp sa o puna in ordine si apoi sa o puna undeva sa fie accesibila pt toti. M-am conformat si cu locatia.

Pajero 2.8/94

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use