Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Proiect Valcea 2014 !


GPScu

Postări Recomandate

Re: Proiect Valcea 2014 !

 

Salut poate te ajuta[ATTACH=CONFIG]204523[/ATTACH]

 

Liviu , cati metri de teava ai folosit :h5

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Proiect Valcea 2014 !

 

Liviu , cati metri de teava ai folosit :h5

 

Sa nu faci economie de teava acolo unde trbuie , la o masina nu poti sa economisesti mai mult de 30-40 kg care in caz fericit se pot transforma in gips pe tine!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Proiect Valcea 2014 !

 

Stai linistit ca ne mai pricepem si noi...nu suntem retarzi...le avem cu gaurile...:grin:

 

 

Bha JIgi , arata-ne si noua pe :cl ce doctorii sti matale ...pt ca vad ca le cam faci pe toate :tk te si pricepi , la intors jante si multe altele ... si unde e gaura... :grin:

Hai si in campionat pt ca vad ca esti curajos si chiar vreau sa concurez cu tine s-au una din masinile tale ,, de PLOIESTI ,, !:grin::grin:

 

Ca sa nu intelegi gresit , ce iese de la Valcea , mai intai intra in ciclul campionatului ...ies vicecampioni pe 2013 , campionoi in 2012 , locul 3 in 2011 ...la poiesti te rog sa ridici 2 degete ...:ha: cu performantele si modificaile aduse :cl eu pun tot ceea ce fac la masina mea si a colegilor mei ...care din pacate sau fericire ne vom mentine locul in clasmentul CNOR!

Domnilor , puneti informatii pe :cl pt a vedea ceea ce iese din mana voastra ...nu va fii de criticat , fiecare isi va lua cea ce ii place din fiecatre proiect!

 

X3MValcea , GPScu !

Editat de GPScu

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Proiect Valcea 2014 !

 

Bha JIgi , arata-ne si noua pe :cl ce doctorii sti matale ...pt ca vad ca le cam faci pe toate :tk te si pricepi , la intors jante si multe altele ... si unde e gaura... :grin:

Hai si in campionat pt ca vad ca esti curajos si chiar vreau sa concurez cu tine s-au una din masinile tale ,, de PLOIESTI ,, !:grin::grin:

 

Ca sa nu intelegi gresit , ce iese de la Valcea , mai intai intra in ciclul campionatului ...ies vicecampioni pe 2013 , campionoi in 2012 , locul 3 in 2011 ...la poiesti te rog sa ridici 2 degete ...:ha: cu performantele si modificaile aduse :cl eu pun tot ceea ce fac la masina mea si a colegilor mei ...care din pacate sau fericire ne vom mentine locul in clasmentul CNOR!

Bha baietii , puneti informatii pe :cl pt a vedea ceea ce iese din mana voastra ...nu va fii de criticat , fiecare isi va lua cea ce ii place din fiecatre proiect!

 

X3MValcea , GPScu !

 

Hai ca m ai bagat tare la mantinela gpiesule...culmea e ca le cam stiu pe meserie si nu am pic de pregatire in domeniu.,,,cand am intrat pe :cl nu stiam nimic ...deci ia ma usurel...

peste o saptamna o sa ma apuc sa intorc o punte de patrol ca de mitsu are dif pe partea stanga......mi o iesi?...te intreb pe tine daca ma incurc...

 

te asteptam si pe la iesirile noastre sa vedem ce poti ca io sunt baiat amarat ..nu am bani de campionat...:e

pregatim masina ta pentru off road

www.modificarioffroad.ro

modificarioffroad@yahoo.com

dezmembrari pajero mk2.

0730678039

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Proiect Valcea 2014 !

 

Hai ca m ai bagat tare la mantinela gpiesule...culmea e ca le cam stiu pe meserie si nu am pic de pregatire in domeniu.,,,cand am intrat pe :cl nu stiam nimic ...deci ia ma usurel...

peste o saptamna o sa ma apuc sa intorc o punte de patrol ca de mitsu are dif pe partea stanga......mi o iesi?...te intreb pe tine daca ma incurc...

 

te asteptam si pe la iesirile noastre sa vedem ce poti ca io sunt baiat amarat ..nu am bani de campionat...:e

 

 

Ehe, vezi ca poti !

Fa un topic pe :cl cu ingineriile pe care le faci , pt ca nu e un secret offroadul asta !:h5

De asta vorbeam, toti ne construim masini dar nu afisam etapele ei de construire !

Baietii de la Valcea mi-a dat o educatie , mergem cu proiectele si cartile pe fata si ne vedem in teren!:h5

 

Etapele publice a unei masini sunt constructive , pt oameni care stau pe :cl si consider ca au nevoie de noi , acesti oameni putini care construim caracatite ,, pt campionat ,, sau hobii :h5

 

Mult scucces ,astept topicul tau Jighi pt ca asa e , am intrat si in garajul tau si am vazut lucruri frumoase , masini ambitioase !:h5 Cand imi termin masina vin si la Ploiesti pt a ne da si :2dr !

Editat de GPScu

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Proiect Valcea 2014 !

 

Sa inteleg ca vreti sa-i invatam pe ploiesteni secretele bauturii. Noi Valcenii suntem persoane foarte deschise si nu ne condamnati pentru simplitate, Ca suntem colegi de forum doar, ce naiba!

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Proiect Valcea 2014 !

 

Larry, spor la treaba.

Astialalti care va laudati,nu dau nume ca va cunoasteti, mai subtire cu lauda de sine,domnilor.....:ha:

Mecanicii si ce se lucreaza la Vilcea, jos palaria.

Acum ,atentie la ce urmeaza- Astia de doar lauda campeonii,ASTA STIE EI , se stie......:ap:ap

Paharnicule, sa-ti fie de bine.....parca as veni si eu pentru privit chestii antologice, asa, in vizita, ca de gura mare sunt satul de mine :ha::ha::ha::ha: mai stiu 2-3 dornici de amuzament si ieseala...

 

LE: lasati bre lauda si pupatu....pe obrajii rosii si puneti mana la treaba,ca trece dreak campeonatu pe langa voi. :ha::ha:

Tu ce razi bre, 666 asa cu pofta?!? :grin::grin:

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Proiect Valcea 2014 !

 

Ma tot uit pe aici la "aventuri tehnologice" de-astea... si ma gandesc ca astea ar fi numai bune de subiect de film, ceva documentare de dat pe la emisiunile auto din tara.

Ca-i tot vedeam pe americani cum se umfla in pene cu carutele lor de bani si componente smechere, dar sa faci astfel de masini in conditiile din Romania, asta este "ingineria suprema"! :wink:

Poate ca ar merita suflata o vorba pe la ProMotor, sau altii, daca tot exista deja pile pe acolo...

Asa s-ar promova si "sportul" asta, si mesterii, pentru ca avem cu ce.

Altfel, succesuri maxime cu masinoaca, sunt curios ce iese! :bravo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Proiect Valcea 2014 !

 

foarte frumos si interesant proiectul !

il urmarim cu pasiune ...

 

bengoase rau amortizoarele alea de la king... or fi ?! daca o crapa unul ( na , ca mi am dat peste gura ... te rog frumos sa -l defaci si sa ne faci un poster mare cu interiorul sau sa ni- l imprumuti si noua ... sa vedem ce are in el ?!? - ar fi foarte instructiv de mers cu el la nenea din Rosu care le reconditioneaza ... )

 

daca poti te rog sa faci poze cu soarele / ferestrele in spate ...pozele ( ptr cine este inebunit de detalii ) apar un pic incetosate , te rog sa verifici ! nu de alta dar nu se prea ... vad detaliile ( sa fie eu chiorete...?!?)

nu sunt foto - model , dar...ori rezolutia ori aparatul ...( intru cat a devenit hrana spirituala , trebuie sa vedem ce si cum !

 

sper sa nu te superi de observatie ... nu am nici o intentie ....decat ce-a de a intelege ce se petrece acolo ...in hala !

 

felicitari ptr ''proiect " si putere de munca !

 

cu admiratie si stima, Iancu .

0722 249 770 / 0785 33 63 43
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Proiect Valcea 2014 !

 

foarte frumos si interesant proiectul !

il urmarim cu pasiune ...

 

bengoase rau amortizoarele alea de la king... or fi ?! daca o crapa unul ( na , ca mi am dat peste gura ... te rog frumos sa -l defaci si sa ne faci un poster mare cu interiorul sau sa ni- l imprumuti si noua ... sa vedem ce are in el ?!? - ar fi foarte instructiv de mers cu el la nenea din Rosu care le reconditioneaza ... )

 

daca poti te rog sa faci poze cu soarele / ferestrele in spate ...pozele ( ptr cine este inebunit de detalii ) apar un pic incetosate , te rog sa verifici ! nu de alta dar nu se prea ... vad detaliile ( sa fie eu chiorete...?!?)

nu sunt foto - model , dar...ori rezolutia ori aparatul ...( intru cat a devenit hrana spirituala , trebuie sa vedem ce si cum !

 

sper sa nu te superi de observatie ... nu am nici o intentie ....decat ce-a de a intelege ce se petrece acolo ...in hala !

 

felicitari ptr ''proiect " si putere de munca !

 

cu admiratie si stima, Iancu .

 

Amortizoarele sunt Race Runner, sunt peste King cu mult ...la Condescu de la Rosu imi revizuesc eu amortizoarele mele Foa, si-a facut idee de aceasta suspensie ...mi-a garantat ca daca ii duc tije asa lungi si groase imi face super suspensie :grin::h5

Multumim de aprecieri !

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Proiect Valcea 2014 !

 

Nu suntem fotografi profesionisti !

Lucrurile se vad natural , cei drept lumina din hala e slaba si pozele sunt facute cu camera de filmat !

SAM_3088.thumb.JPG.3ab7e519fd03de51ced3d86241de3914.JPG

SAM_3091.thumb.JPG.f9796b85846be38527687e84fec039c3.JPG

SAM_3093.thumb.JPG.88fbeed0670e2e2238f05e3862ae0df6.JPG

SAM_3096.thumb.JPG.8f49282bf8f38b48a1d8c91b6bbc0a06.JPG

SAM_3097.thumb.JPG.8d43c6fa06a34e86266ed5efcdba7ad9.JPG

SAM_3100.thumb.JPG.3a0395f1c64e585b96d38db1419cbdc5.JPG

SAM_3101.thumb.JPG.760e6495c9f4be31513ea83d14ab3947.JPG

SAM_3102.thumb.JPG.ae4a213289ffe56ffb443ca7c1aca8c8.JPG

SAM_3103.thumb.JPG.7f098815178ba3b9976a20073a05d451.JPG

SAM_3105.thumb.JPG.23b3888e5d1c5d99f975c7dc216c8e13.JPG

Editat de GPScu

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Proiect Valcea 2014 !

 

frumos proiect si interesant in unele puncte

ca sa nu fiu prea insistent ceva date specifice

greutate extimata

latime

lungime

am vazut la un moment dat prinderea de jos de la telescop ,mi se pare mie sau e cam aproape de telescop ,adica la o flexare nu atinge?

informativ cam cate trolii o sa mai aiba pe langa cel mecanic (care banuiesc ca e 1 la 1 pe fata si 2 la 1 pe spate ,sau ma insel)?

in orice caz e frumos ca construiti sau mai bine zis construim alaturi de voi asa ca sa va mearga repede si cu spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare