Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Goodyear wrangler duratrac


FRN

Postări Recomandate

am de ceva timp aceste cauciucuri,acum ca a venit iarna pot spune ca nu exista ceva mai bun decat acestea pe zapada.....

daca vor colegii cu jimny si vitara pot confirma sau contrazice

sunt incredibile in zapada afanata ,si pe treren accidentat

deci cred ca e un topic bun ,vad ca nu prea se poarta pe la noi aceste cauciucuri

au fost comparate de mine cu simex insa turbo,insa turbo sahara, maxix 754, federal couragia, rezultat pe zapada .... stau cu un + in fata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Goodyear wrangler duratrac

 

am de ceva timp aceste cauciucuri,acum ca a venit iarna pot spune ca nu exista ceva mai bun decat acestea pe zapada.....

daca vor colegii cu jimny si vitara pot confirma sau contrazice

sunt incredibile in zapada afanata ,si pe treren accidentat

deci cred ca e un topic bun ,vad ca nu prea se poarta pe la noi aceste cauciucuri

au fost comparate de mine cu simex insa turbo,insa turbo sahara, maxix 754, federal couragia, rezultat pe zapada .... stau cu un + in fata

 

Dupa cum arata e si normal sa nu se compare, la comportamentul pe zapada, cu restul enumerate de tine.

Vad ca producatorul le recomanda ca fiind "All Season"... bune pe macadam/forestier dar si pe asfalt si zapada.

Totusi mie dupa siping-ul lor (inclinat clar spre utilizare iarna) imi par a se toci destul de usor pe asfalt si pe pietre.

Tie ce impresie ti-au lasat in utilizare vara, la temperaturi ridicate? Se tocesc repede... ca un cauciuc clasic de iarna spre exemplu?

 

Daca ar face cam tot ce zic "ei" ca fac ar fi chiar interesante aceste anvelope pentru un uz de zi cu zi iarna/vara si pentru iesiri usoare in natura.

 

 

PS: se pare ca esti intr-adevar multumit de ele... le-ai retras de la vanzare :wink:

Editat de rockshox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Goodyear wrangler duratrac

 

da, sunt foarte multumit de ele:-)

au cauciucul foarte moale , posibil sa se toceasca destul de repede pe asfalt cald ,eu nu am mers foarte mult sa imi pot da seama(momentan imi par ca noi)

in teren descarca bine la turatie medie-mare,la turatie mica mai greu cu descarcatul

dupa marimea crampoanelor eu le-as pune undeva spre mt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Goodyear wrangler duratrac

 

Intr-adevar, pe zapada sunt peste alte MT-uri tocmai datorita sipping-ului si a gumei mai moale. Doar ca marea lor problema este aceea ca se taie foarte usor pe laterala, motiv pentru care nu "se poarta" pe la noi, dupa cum ai remarcat si tu. Am vazut una taiata in feul asta si am citit si o gramada de review-uri care semnalau problema asta. Motiv pentru care le-am taiat de pe lista cand mi-am cumparat MT-uri. Si bine am facut, judecand dupa cicatricile pe care le am pe KM2-uri, sigur cedau Duratrac-urile pana cum.

Acum depinde si ce offroad faci, dar daca dai frecvent de cioate prin padure si pietre ascutite, sigur nu rezista astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Goodyear wrangler duratrac

 

tocmai de aceea o sa le opresc pentru sezonul rece si o sa iau altele in primavara

cu toate ca le-am folosit si prin padure,si prin noroaie ...pe pietre ascutite nu am avut ocazia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 luni mai târziu...

Re: Goodyear wrangler duratrac

 

salut,cum se comporta duratrac-urile la un noroi mai afinat respectiv unde incepi sa pierzi controlul cu at-urile?am pe masina BFG AT si as mai lua un set mai agresiv pt iarna si genul asta de noroi (nu extrem) din intervalul de timp toamna iarna.In mare avem cam aceleasi forme de relief,nici eu nu folosesc masina pe pietre colturoase

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Goodyear wrangler duratrac

 

am inteles,sa inteleg ca folosesti 2 seturi,respectiv GY Duratrac si Maxxis MT?poti sa imi dai un sfat pt o alternativa la BFG AT dintre cele 2?eu nu merg in extrem,am masina pt vinatoare dar ma lovesc de situatii,o panta mai alunecoasa,mai o aratura,o padurice ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare