Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Imobilizator Pajero Sport

aerozone
 Share

Recommended Posts

Mi s-a pus pata sa anulez imobilizatorul. Ma supara cel mai tare cand merg cu masina si raman in ea sa astept pe cineva. Cand trebuie sa plec trebuie incuiata si descuiata masina, asa e la mine, e pe telecomanda. Am intrebat niste mecanici si zic ca nu se poate. Asa ca intreb aici poate a mai facut cineva asta. Mentionez ca daca e activ imobilizatorul si rotesti de cheie nu se intampla nimic nu demaror nu becuri in bord. In carte e an de fabricatie 2003, dar probabil a fost importat din japonia mai tarziu, il suspectez ca e 2000, motor 2,8 td, nu cred ca are ECU, injectia e clasica. Am modificat acest post cu informatiile cerute de @septaru. Multumesc. Edited by aerozone

Pajero sport 2.8TD

:pl1

Re: Imobilizator Pajero Sport

Da mai multe detalii, an fabricatie, motorizare si model ecu daca se poate.

Land Rover Discovery 2.5 TDi 1994

Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 1994

si eu am pe o masina exact ca a ta, doar daca sta mult timp trrebuie doar sa deschizi imobilizatorul nu sa o si inchizi.

Daca nu are ecu, se poate anula simplu, se da alta alimentare la supapa de pe pompa cu un releu pus pe plus contact.

Se anuleaza immobox-ul si se leaga firele pe direct. Eu zic ca se rezolva repede si ieftin.

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use