Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Romantismul in muzica locului...


workaholic_ro

Postări Recomandate

...si formele lui de manifestare:

 

20.000 de vizionari in 6 ani:

 

 

20.000.000 de vizionari intr-un an jumate:

 

https://www.youtube.com/watch?v=tXO2QtjixaM

 

Q.E.D.

 

- lansez cu ocazia asta un concurs, cine ma bate la raport si castiga (20 de mii per sase vs. 20 de mil. per unu juma', MILLYOAN3 MINKATZIA$H !!), primeste ca premiu...un vinil (pe bune); fara piese mai noi de un an, e normal ca una lansata de cinci minute n-are cum aduna vizionari sau voturi.

(puteti publica si rapoarte mai mici, de dragul temei, fara speranta de a castiga binenteles)

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Romantismul in muzica locului...

 

Nu particip la concurs, asa ca-s o tzara offtopic, insa exista o explicatie pentru acest raport semnalat de tine: trusturile media, care sunt total sub comanda masonica, fac eforturi imense in ultimii zeci de ani de cand s-a dezvoltat extraordinar de mult mass-media, sa indobitoceasca masele la maxim, ceea ce au si reusit in cea mai mare parte. In acest exemplu, ca un "neuitator" la TV ce sunt, pe acest Bogdan Bradu nu l-am vazut niciodata si nu l-am mai auzit, insa pe Salam il vezi si auzi peste tot chiar si fara sa vrei.

Am vazut recent un documentar exceptional despre PROSTIE, in care unii autori si chiar cadre universitare din SUA explicau si mecanismele prin care mass-media prosteste lumea (atentie!!!) in mod intentionat si organizat, stiintific.

La inceputul anilor '90 ma uitam pe canalele germane si eram stupefiat de "cat de prosti, perversi si chiar idioti facuti gramada sunt germanii". Pentru ca asta vedeam la TV-urile lor, pe toate canalele disponibile, numai dezaxati, tampiti, etc. Cand am fost personal in Germania am vazut ca majoritatea sunt oameni normali.

Asa ca buba trebuie vazuta la origine. In general, cei care conduc trusturile media sunt aceeasi, peste tot in lume. Si tot ei fac politicile redactiilor, fie direct prin comanda, fie indirect prin fondurile de publicitate, care pot fi taiate daca postul in cauza misca ceva in afara directiei stabilite.

Scuzati offtopicul, dar mi s-aparut important sa completez cu info astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Romantismul in muzica locului...

 

Nu stiu daca Bogdan Bradu a calcat vreodata pe la televizor (cine sa-l invite ?), dar nu-i chiar un nimeni; o vreme a cantat ca vocalist cu Phoenix, dar n-a fost cea mai inspirata combinatie, are voce peste Baniciu, dar nepotrivita locului si scopului. De altfel a si spus ca daca Baniciu ar vrea vreodata sa se intoarca s-ar retrage imediat.

De acord in parte cu ipoteza manipularii maselor, dar am o veste si mai proasta: alea douazeci de milioane de clickuri nu sunt date de vreo campanie de dezinformare si nu-s o imagine in care cineva vrea sa ne scoata deformat ca pe nemti, prosti sau perversi. Sunt reale, fizice date cu degetul si cu mouse-ul; si comandate de cap!

Editat de workaholic_ro
  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Romantismul in muzica locului...

 

...alea douazeci de milioane de clickuri nu sunt date de vreo campanie de dezinformare si nu-s o imagine in care cineva vrea sa ne scoata deformat ...

Alea sunt doar un efect (unul din multele) al celor 25 de ani de indobitocire sistematica.

Sincer, in afara de TVR pe ici-colo, nu am vazut nici o emisiune culturala valoroasa in Romania, in ultimii 25 de ani.

In fine... Or veni ele si vremurile cand vom scapa de sistemul asta, eu sper sa se miste lucrurile repejor ca sa mai prind si eu ceva in viata asta...

 

LE: Apropo de televiziune si influenta ei asupra comportamentului uman, s-au facut numeroase studii, dar nu s-au prea popularizat. Chestii interesante aici: http://www.armonianaturii.ro/Efectele-televiziunii-asupra-mintii-umane.html*articleID_921-articol

Daca sistemul era interesat sa promoveze valorile autentice si astfel sa creasca nivelul de cultura si civilizatie, o facea. Dar pentu ca promoveaza exact nonvalorile, devine clar care este interesul lor.

Editat de Optimus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Romantismul in muzica locului...

 

Nu-i brazilian, e Hindi/Paki pur, zona de unde provin de fapt performerii genului, baietii de culoare (fara sens peiorativ) sunt "inserati" pentru impresia artistica; si n-are decat 8 milioane de vizionari, nu-i periculos pentru natie. :hl

Ce ma supara si mai tare e executia clipului, impecabila, echipa artistica si echipa tehnica sunt clar compuse din baieti cu scoala. Care-si castiga painea precum curvele din statiile de benzina. Prostitutie profesionala.

 

Edit: o cautare pe youtube a cuvantului "manele" returneaza 666.000 de rezultate. Ptiu, lucru' dracului !

Editat de workaholic_ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Romantismul in muzica locului...

 

Hai in vacanteeeeee, pe la SAN TROPEEEE (sa-nteleaga si MAGNATII) sau magnetii...da' ce mai conteste. Bani ieste, hai sa-i cheltuieste. Hai le lele, hai lelele.

Asta ar face avere si daca ar vinde conserve din cur de elefant ca deh, daca zice salam ca e buna...tre' sa mananca si gura romanului. Daca nu stiti bancul cu elefantul...ete-l aci:

 

Se duce un inspector de la Protectia Consumatorului la un restaurant unde auzise el ca se serveste orice. Se aseaza la o masa, vine chelnerul si ii spune:"As dori o conserva din cur de elefant!"(chelnerul buimacit)"Imediat domnule!"Se duce chlenerul la seful de sala si ii spune ce a cerut clientul. Seful de sala: "Du-te si ia o conserva din gunoi, inchide-o cum poti mai bine si du-i-o".Ii duce chelnerul comanda. Inspectorul o desface si reclama iritat: "domnule, dumneata iti bati joc de mine? Sa vina seful de sala".Vine seful de sala: "Ce s-a intamplat?"Inspectorul: "Am cerut o conserva din c*r de elefant si dumneavostra ce mi-ati adus?? O conserva goala??"Seful de sala: "Aaa.. ne para rau domnule ... ati nimerit chiar gaura!!!"

"Majoritatea oamenilor se tem atat de mult sa piarda ceva

incat toata viata au grija sa nu aiba ce sa piarda."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Romantismul in muzica locului...

 

Radem noi, radem, dar nu-i chiar vina pianistului, fie el cu Steinway sau Weltmeister. Pana romanul a ascultat folclor, lautarul a cantat folclor de inrosea coardele tambalului si ale viorii. Acu' daca gadjo a vrut sa asculte altceva si s-a dat pe orientalisme, ce sa faca lautarul? Ca doar nu a pus pistolul nimanui la tampla ca sa asculte manele.

 

Muzicantul sau muzicianul tigan poate sa cante orice, ca are muzica in sange. Johnny Raducanu sau Django Reinhardt au aceleasi gene cu copchilu' minune sau Gica hartistu'. Doar publicul pentru care canta e diferit. Drept dovada ca unii manelisti au dovedit ca pot canta orice alt gen, daca ii asculta cineva. De ce in Clejani Ionita a trecut de la lautareasca lui "Taraf de Haidouks" la țâțe și buci? Probabil pentru ca ce ii place lui Johhny Depp nu ii mai e pe plac romanului, nu?

 

Pana la urma tremuratul din buci e mai usor decat pasul de tango, si de ce sa te mai obosesti cu curtatul cand fata ridica coada la prima fluturare de portofel. Wiggle-wiggle-wiggle!

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare