Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Howdy!


Vizitator Cyrus

Postări Recomandate

Vizitator Cyrus

Sunt Cyrus, roman dealtfel (in cuget si simtiri), si locuiesc de ceva vreme in Statele Unite.

Am un 2002 Dodge Durango, 4X4, 4.7l,V8 (benzina... nu dati cu pietre) si rog moderatorii sa nu ma incadreze la sectiunea CAMIOANE. :p

Deocamdata n-am facut mari modificari, ci m-am rezumat doar la a inlocui ceva componente stock, cu sa le zic "componente de performanta", si anume:

 

- Bilsteins shocks - amortizoare fata/spate

- Brembo (front) discs - discuri de frana

- Hawk brake pads - placute de frana

- Moog ball joints - ?

- K&N CAI - filtru de aer

- BFG AT/KO - rubbers - 285/70 R17

------------------------------------

in colimator: Borla exhaust

Bull Bar

SuperChip

Throttle Body de la 65mm la 68mm in diametru.

 

------------------------------------

In perspectiva: Mean Green - alternator

CB radio

BFG /MT

Troliu

etc.

Acum! Inca o data, va rog sa nu aruncati cu rosii, intentionez s-o aduc in RO... Nu de plimbat pe la Arcul de Triumf, ci un munte, o mare, poate pe zapezi, si de ce nu prin noroaie, aratura de primavara, drumuri forestiere... etc. Pe scurt light to medium off roading. Am atasat 2 poze cu un "Dango" extrem. Nuuuuu, a mea e mult mai cuminte...am sa revin cu poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Howdy!

 

bine ai venit pe la noi pe forum

cu masina aia... mai greu prin romanica

1 pret mare la carburant ...cred ca pana in toamna trece benzina de 2 EURO/LITRU, de motorina ce sa mai zic, eventual merci daca se opreste la 3 euro pe iarna

drumuri inguste pt autobuzul dv, mai ales prin paduri, unde taful e standad si cred ca il depasiti

in rest.. fumos de tot

ps

nu prea nteleg eu, alaltaieri am anuntat intentia mea de a pleca DEFINITIV din romaniaca... oriunde

cum de ai ganduri sa revi pe aici??? slp

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Cyrus

Re: Howdy!

 

bine ai venit pe la noi pe forum

cu masina aia... mai greu prin romanica

1 pret mare la carburant ...cred ca pana in toamna trece benzina de 2 EURO/LITRU, de motorina ce sa mai zic, eventual merci daca se opreste la 3 euro pe iarna

drumuri inguste pt autobuzul dv, mai ales prin paduri, unde taful e standad si cred ca il depasiti

in rest.. fumos de tot

ps

nu prea nteleg eu, alaltaieri am anuntat intentia mea de a pleca DEFINITIV din romaniaca... oriunde

cum de ai ganduri sa revi pe aici??? slp

 

 

 

1.Ca sa fiu sincer, m-am cam saturat sa tot aud de "consum"... Toata lumea, sau ma rog "majoritatea" vrea masini cu motoare de 0.9L!, da de performanta, siguranta, 'built to last" masini "inginerite" sa dureze... nu prea... Hai sa fim cinstiti cu noi insine!... Vrei ceva performanta?!... Nimic in viata nu e free!...

2.Brother, ce sa-ti mai spun... e groasa prin mid west... America aia din filme... is fuckin' far away from reality... Good Luck Anyway! posting.php?mode=quote&f=4&p=46671#

3. Pe unde trece RABA, cred ca ma strecor si eu... :)

:bannana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare