Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Toyota KZJ 71


StoneCold

Postări Recomandate

Re: Toyota KZJ 71

 

Tu decizi cum vei utiliza utilajul, daca vei folosi extensiv troliul sau ocazional... Sunt cateva topicuri unde vei gasi comparatii legate de modele de acumulatori.

@Landcruiser
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Toyota KZJ 71

 

La multi ani si un an nou fericit! O intrebare pentru cei care au acelasi bord ca al meu:am doua ''display-uri'' sa le zic asa.

Unul in partea dreapta a volanului respectiv asta:

SAM_0396.thumb.JPG.2ef8651f427e6c654565f3eed5a8aaa9.JPG,

care din cate stiu eu e pentru filtru si bujii si mai am unul in partea stanga a volanului,langa butonul pentru reglare olglinzilor,care nu l-am vazut sa functioneze niciodata,respectiv asta:

SAM_0397.thumb.JPG.397e50cffd5af306e12ab1905343d3a5.JPG.

Ce afiseaza??

 

 

Si intrebarea de o mie de puncte: De ce imi merge ventilatorul doar pe treapta a 3-a?? Cu ce trebuie sa incep?:al Mersi pentru raspunsuri.:cl Si va rog corectati-ma cand gresescslp

Editat de Astral
Viata-i mai interesanta cand toti merg intr-o directie,iar tu in contasens... :j :ypu:dr2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota KZJ 71

 

De ce imi merge ventilatorul doar pe treapta a 3-a??

 

Ventilatorul merge doar pe viteza maxima atunci cand este intrerupt setul de rezistente care scad tensiune apentru celelalte trepte.

E o piesa prinsa in carcasa instalatiei de incalzire si in care intra o mufa cu 4 fire (de obicei).

 

Asta e piesa:

 

http://www.tojo4wdcentre.com.au/uploads/shopEasy/products/images/rs32hvlsxu.jpg

 

Aici ai si codul piesei:

 

blower_resistor.jpg.4e9bcc8f0924e486bac544d70ac44e7b.jpg

 

Astea sunt modelele de Toyota Landcruiser la care potriveste piesa:

BJ70 BJ73 BJ74 FJ70 FJ73 FJ74 FZJ70 FZJ75 FZJ78 FZJ79 HDJ78 HDJ79 HJ75 HZJ70 HZJ73 HZJ75 HZJ78 HZJ79 PZJ70 PZJ73 11/84-12/06

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Toyota KZJ 71

 

ba da unde ai gasit-o ca eu imi bat capu sa pun mana pe asa ceva de mult si cand vad la tine butonul ala ma iau dracii,am dat o jumate de ora zoom in/out pe poza cu blocantu..mai zimi ca ai luat-o cu 1200£ sau mai putin ca alta data la tine apelez sa imi cauti masini! Felicitari pentru asta si pentru alealalte om de mare perspectiva..spor

 

Asa de curiozitate uite ''neste'' jante adevarate Mariusica,cu care a venit masina desigur :D :redim2.thumb.JPG.2176b9aae64845cac9a85886be30c1e7.JPGredim3.thumb.JPG.cd04271afefa18299f66aa319a923ba8.JPGredim4.thumb.JPG.befef936b7a0ff1f87eb111b5abd03ca.JPGredim5.thumb.JPG.a60d7b1786f8b8ba35b6187c193af5c6.JPGredim7.thumb.JPG.f9edba7fcb863124ab1da2e94426f83e.JPGredim8.thumb.JPG.d007d32588dc1c4b4286a471532aaa57.JPGredim9.thumb.JPG.d966441f24b6ea94c7b4f7599cb5c107.JPG1886155164_redimensionata1.thumb.JPG.4333745283a8d6c28c9cb7cb400b15c5.JPG

Viata-i mai interesanta cand toti merg intr-o directie,iar tu in contasens... :j :ypu:dr2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota KZJ 71

 

Astea-s jantele alea pe care te manca sa le intorci, nu ? :ha:

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?86842-Parere-jante-SSR-Auswuch-sa-le-intorc

 

Stai cuminte.....si nici sa faci prostia sa le dai vreodata !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota KZJ 71

 

Astea-s jantele alea pe care te manca sa le intorci, nu ? :ha:

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?86842-Parere-jante-SSR-Auswuch-sa-le-intorc

 

Stai cuminte.....si nici sa faci prostia sa le dai vreodata !

 

Nu le mai intorc,gata,is bune asa :ha1

Viata-i mai interesanta cand toti merg intr-o directie,iar tu in contasens... :j :ypu:dr2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 ani mai târziu...
Update:dupa mai bine de 5 ani de asteptare, sasiul ajunge la rexonditionat la dl Cosmin. Abia astept sa o iau, saptamana viitoare

IMG-20200114-WA0005.thumb.jpg.682706ad70be07e73d871c7b2f1077a1.jpg

IMG-20200114-WA0008.thumb.jpg.8f9ad7b398c8543e24e215508c9ab52b.jpg

IMG-20200114-WA0018.thumb.jpg.6555945dc8c1c2480d801a8bbcb33ede.jpg

IMG-20200114-WA0010.thumb.jpg.fad311973b09964f77222d7b639f9ef9.jpg

IMG-20200114-WA0007.thumb.jpg.bfb0343095dfae0145344dc9c474b5d5.jpg

IMG-20200114-WA0020.thumb.jpg.6b6e4282e47d2bd15eff6e6ba096fe2c.jpg

Viata-i mai interesanta cand toti merg intr-o directie,iar tu in contasens... :j :ypu:dr2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
Specialistul a terminat sasiul...caroseria va fi facuta in alta parte. In paralel, am mai dus unele elemente la tapitat, geamurile sa se puna folie,etc...

IMG-20200116-WA0080.thumb.jpg.413bf07cbe6fd6e3681b6b53098028c7.jpg

IMG_20200118_190702_907.thumb.jpg.dec8b56ab0d8c1ece1992a9fd4487778.jpg

IMG_20200118_190702_925.thumb.jpg.aeb90dab84dbb89910a3d361ee673a0a.jpg

IMG-20200120-WA0012.thumb.jpg.78ad135e63ffc3400077dbc61d9fb875.jpg

IMG-20200120-WA0023.thumb.jpg.645fdc90602690cedb799ec9648e5661.jpg

IMG-20200121-WA0002.thumb.jpg.a74aa4a45d90eafd53dd808de6e0e69d.jpg

IMG-20200121-WA0003.thumb.jpg.59b109b4312459e8f7aa0c8af20dbfa8.jpg

IMG-20200121-WA0007.thumb.jpg.e2c0e083a73b31cf948941f6f27b962b.jpg

IMG-20200121-WA0023.thumb.jpg.c3cde1bcac2c285fa7811c1124882105.jpg

IMG_20200122_122904_030.thumb.jpg.65b885988dacc30d34719199ff4e8c02.jpg

IMG_20200122_152010_409.thumb.jpg.0df821ada6219cd0fcc188730a700b70.jpg

IMG-20200123-WA0011.thumb.jpg.419e36c83981407ca7050fc3f66f440e.jpg

IMG-20200122-WA0002.thumb.jpg.00a3ad3862d176c33147b4b484390388.jpg

IMG_20200127_123750.thumb.jpg.cf0beb6973c38efb575f212fbb791408.jpg

IMG_20200127_123754.thumb.jpg.418f49e770d18cbc96b56fd176df8874.jpg

IMG_20200121_194527.thumb.jpg.ebce4b1e31fb74e573d5839555a9f1b0.jpg

IMG_20200121_194431.thumb.jpg.9e64b32e0f6186040b3bd04d85fca12c.jpg

IMG-20200127-WA0012.thumb.jpg.fa064159c9eab22d539c4c7b538a1527.jpg

IMG-20200127-WA0009.thumb.jpg.2ad8d0e76a8da0c734f166215e95b7a5.jpg

IMG_20200127_140941.thumb.jpg.3018991cda1ef87f9abc3b78c1198269.jpg

  • Like 2
Viata-i mai interesanta cand toti merg intr-o directie,iar tu in contasens... :j :ypu:dr2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man , respect pentru asteptarea asta si pt sumele investite. La ce se vede in pozele de 2014, ai ceva de munca , ca de bani nu spun nimic....iti luai 120....

 

Imi permit ceva ce sigur cred multi dar nimeni nu va spune - cand refaci-vopsesti ceva ca nou, puntea de exemplu NU o face frate mov, tendoane rosii....da-i sansa sa fie asa ca la inginerul japonez,neagra.... colorata asa arata ca draku si da impresia de upgrade de Ferentari, cu sarma, fer si ceva holtzsurub acoperit cu mastic pe ici pe colo ....este pacat de munca .

 

Te rog, nu te supara....

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma supar. Fiecare cu gustul lui. Cosmin Mares a facut lucrarea si am lasat la latitudinea lui ce culoare face sasiul, puntile si tendoanele. A ales rosu pt tendoane, gri inchis pt sasiu si negru pt punti si restul. Movul de pe punte, e altceva, inainte de vopsire. Nu ma deranjeaza, se pot revopsi daca e vorba de asta. Chiar nu ma deranjeaza, masina e a mea, nu e de vanzare, nu are cine sa imi bage de vina:ypu Editat de StoneCold
Viata-i mai interesanta cand toti merg intr-o directie,iar tu in contasens... :j :ypu:dr2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...
Man , respect pentru asteptarea asta si pt sumele investite. La ce se vede in pozele de 2014, ai ceva de munca , ca de bani nu spun nimic....iti luai 120....

 

Imi permit ceva ce sigur cred multi dar nimeni nu va spune - cand refaci-vopsesti ceva ca nou, puntea de exemplu NU o face frate mov, tendoane rosii....da-i sansa sa fie asa ca la inginerul japonez,neagra.... colorata asa arata ca draku si da impresia de upgrade de Ferentari, cu sarma, fer si ceva holtzsurub acoperit cu mastic pe ici pe colo ....este pacat de munca .

 

Te rog, nu te supara....

 

Vreau sa mentionez dece rosu acela!

este o vopsea foarte rezistenta la acizi de la hilti, cu aceasta pulvere se vopsesc electrostatic cofragele ptr fundatii! Este o vopsea electristatic foarte rezistanta la julituri si acizi! Ce vezi tu mov este un grund de la foerch ptr ca a fost destul de atacata puntea de rugina!

sasiu gri deasemenea o vopsea electrostatic ptr exterior folosita la camioane! Le folosim de ani de zile si rugina pare sa nu mai iasa!

folosim pulbere de cea mai buna calitate ptr a preveni rugina! Prefer sa nu fie totul aceasi culoare ptr ca asa am sub control si vad orice defect in timp!

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...
  • 3 luni mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare