Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Limitator cursa pedala acceleratie


hcampian

Postări Recomandate

Salutare! Nu stiu daca ati observat dar, cel putin la a mea, sub pedala de acceleratie e un limitator de plastic prins in podea care nu lasa pedala sa ajunga "la podea". Stie cineva ce rol are? Mie mi s-a cam rupt si nu mai sta, tot pica, ma gandesc daca e ceva risc pentru motor sa apas pedala pana la fund... Ar mai fi o treaba, eu stiu ca 1.8 GDI avea 131 cp dar nu reusea sa se incadreze in Euro 2 iar japonezii l-au limitat pentru Europa la 120 cp. Sa fie cumva limitarea facuta din bucata aia de plastic, asa rudimentar? Mie mi-e frica sa fac un test sa apas pedala pana la fund, daca s-a incumetat cineva sunt curios ce s-a intamplat.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Limitator cursa pedala acceleratie

 

Daca ai potentiometre pe pedala, fara acel limitator risti sa le strici.

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare