Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

anvelope mickey thompson


ph98him

Postări Recomandate

Re: anvelope mickey thompson

 

se pare ca in urma acestui topic in care unii m au considerat obraznic(dpmdv nejustificat..in fine..de acum incolo o sa fiu atent la sensibilitati)am aflat un clasament al gumelor MT f interesant care cred eu ca este f folositor off roadistilor..

referitor la adudanarea postarilor crede ma ca nu mi folosesc la nimic..pur ai simplu am continuat discutia pana am aflat ceea ce ma interesa..intotdeauna parerilor sunt impartite si cu cat aflam mai multe ne va fi mai usor sa tragem concluzii!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: anvelope mickey thompson

 

Ma bucur mult ca ai postat acest clasament... este relativ corect.

 

Personal am folosit urmatoarele:

 

Wrangler MT / R --- excelente pt hobby

MT Baja MTZ --- excelente pt hobby

Interco Trxus MT --- excelente pt hobby, dar f bune de iarna ( sunt fabricate special pt temberaturi f reci - piata din Alaska - vara se tocesc repede la clima de la noi )

Interco TSL --- excelente pt avansati

BFG KM2 --- so, so nu am fost incantat

Maxxis Baja ( e anterior trepadorului ) --- am nimerit unele foarte late si nu stiam cum sa scap de ele :(

Cooper discoverer STT si ST/MAXX --- excelente pt hobby

 

ar mai fi de enumerat Federal Couragia MT -- similare daca nu o idee mai bune decat BFG KM2

 

din cele enumerate mai sus, cele cu capabilitati bune si de stada si de f bune pt. teren ) si piatra si noroi ) sunt Interco TSL

 

- aici insa apar diferente de folosire, unele sunt excelente pt Off-Road-ul american pe pietre si stanci, altele pt noroaie... asta nu e specificat :(

 

Nu aduc in discutie cele 2 profile f agresive si anume Silverstome M117 ( SIMEX ) respectiv Interco BOGGER ... acestea sunt speciale pt off-road dar nu sunt OK pt mersul pe sosea.

 

Pt ce are nevoie Mihai ii recomand 3/4 modele accesibile ca si bani si recomandate pt masina lui ( Jeep Wrangler JK 2 usi ) .. in ordinea asta:

 

- Wrangler MT / R

- Cooper Discoverer STT sau ST / MAXX

- Federal Couragia MT

- BFG KM2

 

 

am vazut ca aproape toate le-ai catalogat la HOBBY...ce se intelege prin hobby ...am prieteni care au ca HOBBY sa rupa masina pe versanti stancosi,deci pot sa isi ia gumele trecute de tine la HOBBY?

Natural Disaster Response Operations
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: anvelope mickey thompson

 

se pare ca in urma acestui topic in care unii m au considerat obraznic(dpmdv nejustificat..in fine..de acum incolo o sa fiu atent la sensibilitati)am aflat un clasament al gumelor MT f interesant care cred eu ca este f folositor off roadistilor..

referitor la adudanarea postarilor crede ma ca nu mi folosesc la nimic..pur ai simplu am continuat discutia pana am aflat ceea ce ma interesa..intotdeauna parerilor sunt impartite si cu cat aflam mai multe ne va fi mai usor sa tragem concluzii!!

 

clasamentul e fix pix, four wheeler e comercial 100% si acum cu plecarea lui Rick de la revista, e si mai naspa ca articole (am abonament de niste anisori la ei)...

uite aici sint alte review-uri.

 

@timberland0910: pentru ca sint gume radiale, nu bias-ply. da, isi pot lua gumele trecute de Laur. cred ca Laur a trecut hobby ca fiind gumele cu care poti sa mergi si pe strada. incearca sa mergi cu ltb-uri pe strada si o sa vezi ce spun.

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: anvelope mickey thompson

 

clasamentul e fix pix, four wheeler e comercial 100% si acum cu plecarea lui Rick de la revista, e si mai naspa ca articole (am abonament de niste anisori la ei)...

uite aici sint alte review-uri.

 

@timberland0910: pentru ca sint gume radiale, nu bias-ply. da, isi pot lua gumele trecute de Laur. cred ca Laur a trecut hobby ca fiind gumele cu care poti sa mergi si pe strada. incearca sa mergi cu ltb-uri pe strada si o sa vezi ce spun.

 

si atunci daca eu fac un mix de strada si forestier (exclus noroiala) pot sa pun linistit cooper stt?

Natural Disaster Response Operations
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: anvelope mickey thompson

 

si atunci daca eu fac un mix de strada si forestier (exclus noroiala) pot sa pun linistit cooper stt?

 

eu zic ca da. le-am vazut pe un discovery si ma gindeam si eu la ele pentru defender. par ceva mai bune pe umed fata de couragia, despre care stiu ca-s bune si la noroi.

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: anvelope mickey thompson

 

atunci STT vor fi . 31" sau 33" in functie de cum le pot trece in carte 31" sunt trecute deja ,urmeaza sa vad cum fac sa trec 33" :D ...

Editat de timberland0910
Natural Disaster Response Operations
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare