Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Achizitionare SAMURAI


Elecktronik

Postări Recomandate

Buna ziua tuturor,

 

Am fost azi sa vad un Sami si mi-a placut, dar are unele probleme ce tin de tinichigerie si mecanica.

 

1. Este lovita in coltul stanga( parbrizul crapat), la 5 cm de stalpul de parte stanga si overfenderele plus portiera stanga.

2. Ramane accelerata pe la 2000 rpm , dupa care isi revine ( dupa ce se incalzeste pe la 60-70 grade isi revine), curcea cardanica trebuie schimbata.

orca_share_media1444570951493.thumb.jpg.5053567ea5e5eb801c5a4e38ab5f2b01.jpg

orca_share_media1444570999170.thumb.jpg.4782eab61fbe4cc581194ceb0191eb42.jpg

orca_share_media1444571033462.thumb.jpg.ca76fa14e091f7bc16121a19b4d38865.jpg

orca_share_media1444570952014.thumb.jpg.e309dfe6da25eadf7df62f5761984cb3.jpg

 

Pun cateva poze cu ea si va rog sa-mi dati cateva sfaturi ( costuri reparatii)

Editat de Elecktronik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitionare SAMURAI

 

Tocmai am terminat aproape de reconditionat unul, din ce se vede as aprecia urmatoarele costuri:

-masca fata in jur de 100 lei

-parbriz nou 200-250 lei

-portiera de la dezmembrari in jur de 150 lei

-reparatii tinichigerie plus vopsit in jur de 1000 lei (s-ar putea sa se tripleze suma daca verifici mai atent, samuraiele au o mare problema cu rugina si s-ar putea sa te apuci de toata caroseria)

-cruce cardanica de la 45 lei no name la 80-150 cele consacrate, ai sase cruci, vazut cate au joc

-al meu e pe carburatie si are socul automat, la prima pornire cat e motorul rece sta la 2000 de ture pana se incalzeste apa si decupleaza socul, atunci trebuie sa fie la 900 (deci asta nu pare o problema tehnica)

Verifica de scurgeri pe sub motor, grupuri, reductor, cutie, daca se aud zgomote suspecte atunci cand e cuplata in 4x4...

Mai completeaza colegii ce am omis.

Ai dracu" rusi au fost romanii...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitionare SAMURAI

 

Salutare, am vazut si eu masina, la capitolul rugina sta foarte bine, nu are rugina aproape deloc, atat ca e lovita si ai de investit acolo ca sa o repari.

Nu stiu ce sa soun despre costurile de reparatie. Lasam pe altii care se pricep mai bine sa zica.:wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare