Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Maxxis mt 753 bravo


sik

Postări Recomandate

Salut!

 

Ma tenteaza sa-mi iau niste maxxis 753 pentru ca nu au un profil asa agresiv si par a fi mai ok pe sosea.Eu folosesc masina zilnic,nu ma intereseaza nu stiu ce performante pe asfalt,nu vreau nici sa-mi nenorocesc directia,dar parca as vrea ceva mai mult decat at.

A avut cineva asa ceva,poate sa-mi spuna o parere?

image.thumb.jpeg.ab0ceb641a7b32ab0023354c0e869095.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Maxxis mt 753 bravo

 

Astea-s gume cam "exotice", pentru RO. Mai bine orienteaza-te la niste Cooper Discoverer S/T Maxx, sunt niste hibride intre AT si MT, calitate foarte buna, se gasesc cam peste tot, in cazul in care trebuie sa inlocuiesti una.

Bravo astea, dupa cum arata profilul, pe asfalt ud si pe zapada batatorita sunt praf. Stiu ca nu te intereseaza "performante pe asfalt", dar siguranta pe asfalt ar trebui sa te intereseze, mai ales ca folosesti masina zilnic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Maxxis mt 753 bravo

 

Astea-s gume cam "exotice", pentru RO. Mai bine orienteaza-te la niste Cooper Discoverer S/T Maxx, sunt niste hibride intre AT si MT, calitate foarte buna, se gasesc cam peste tot, in cazul in care trebuie sa inlocuiesti una.

Bravo astea, dupa cum arata profilul, pe asfalt ud si pe zapada batatorita sunt praf. Stiu ca nu te intereseaza "performante pe asfalt", dar siguranta pe asfalt ar trebui sa te intereseze, mai ales ca folosesti masina zilnic.

 

 

Bineinteles ca ma intereseaza siguranta,chiar am schimbat mai multe randuri de gume si am vazut diferente la cum sta masina pe drum.

Ideea era ca nu ma deranjeaza daca fac ceva mai mult zgomot si daca merg putin mai incet din cauza profilului mai agresiv.

Cooper discoverer s-t maxx arata bine,dar sunt putin reticent pt ca a avut un prieten niste discoverer si au o boala mare: fac galme pe lateral f usor.s-t maxx sunt ceva mai rezistente?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Maxxis mt 753 bravo

 

Probabil era vorba despre ceva gume de strada, pentru SUV-uri. S/T Maxx are carcasa Armortek3, ca si STT-urile.

Vezi un test aici (stiu ca nu e vorba de flancuri, dar poti fi sigur ca sunt suficient de tari si alea):

Maxxis-urile alea de care zici tu sunt praf iarna, pe strada. La fel si pe asfalt ud. Nu au siping (crestaturi) deloc pe profil.

Si nu e vorba doar de zgomot la rulare, doar ca nu vei avea aderenta mai deloc. Daca foloseai masina doar in teren, mergeau si alea, si probabil sunt si mai ieftine.

In fine, tu alegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare