Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

De ce o lwb 1.6 si nu o feroza?


Lombrea

Postări Recomandate

Re: De ce o lwb 1.6 si nu o feroza?

 

inca un minus mare la feroza fata de vitara este reductorul,care este muult mai slab la ferozza de cat la vitara

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De ce o lwb 1.6 si nu o feroza?

 

inca un minus mare la feroza fata de vitara este reductorul,care este muult mai slab la ferozza de cat la vitara

 

mai slab ca fiabilitate sau demultiplicare ?

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De ce o lwb 1.6 si nu o feroza?

 

feroza e o japoneza veritabila,am sarit cu ea in sus pe loc findca nu putea urca intr-un loc vreo jumate de ora fara sa cedeze nimic si piese after market nu se prea gasesc pentru ea pentru ca cred ca producatorul a facut ce era mai bun la masina asta,eu am fost incantat de faptul ca intretinerea la ea in primul meu an de off road a fost foarte mica,adica s-a redus doar la consumabile,in rest nimic,dupa mine masina e tanc pentru ce poate ea sa faca,oricum e o ruda foarte apropiata cu toyota

 

aci nu stiu ce sa zic , amicul meu are Feroza , merge pe unde merge Patrolul , foloseste troliul mai des decat mine, ia damage aproape tura de tura.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De ce o lwb 1.6 si nu o feroza?

 

mai slab ca fiabilitate sau demultiplicare ?

 

Feroza are 1.754 pe Low iar Vitara are 1.82.

 

Ca si rapoarte finale, daca am calculat bine, au cam asa:

Feroza: treapta l-a 3.752 x Low 1.754 x Diff 5.285 = 34.78

Vitara: treapta l-a 3.65 x Low 1.82 x Diff 5.125 = 34.04 (exista si alte rapoarte, gen 4.88, rezulta un raport final si mai slab decat la Feroza)

 

Daca doriti va spun si la Frontera sau Rocky :grin:

Editat de Cristian1

Off-Road in Waldland

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare