Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei


bogdan4x4

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 134
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei

 

ieteeeee......nu vazusem postul lui Turagmes.

Am fost pe la multi mecanici priceputi........dar n-au reusit sa scoata tacanitul ala de la volan.

 

Cat despre stralucire.......nu-i bai......nu exista polish dat mai misto decat ti-l dau crengile in padure.

Cunoastetzi zgomotul "masinariei de polishat" :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei

 

si uite asha......incet-incet....incep sa ma vad iar in spatele volanului.

voi reveni cu episodul urmator :h5

super;bafta in continuare ,...cred ca o sa arate intr-un mare fel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei

 

felicitari si spor la treaba

 

 

 

 

ps: ca sa o aduci inapoi "sufletul" acestei bestii neagra si fibroasa :grin: , sper ca sti ca trebuie sa bati iarasi toate sleaurile si dealurile si noroaiele din vremuri de putin apuse ?! :rules

i have a pajero , don't be jealous :)

Samurai '88 >Suzi Quatro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei

 

ca sa o aduci inapoi "sufletul" acestei bestii neagra si fibroasa :grin: , sper ca sti ca trebuie sa bati iarasi toate sleaurile si dealurile si noroaiele din vremuri de putin apuse ?! :rules

 

Cred ca in momentul asta cu totii ne-am dori acest lucru! Ce pacat ca nu este posibil :sr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei

 

Poate ca el nu mai poate. Dar cineva ar putea sa o faca iar sa toarca frumos undeva pe un deal, in memoria proprietarului. Cu sigurantza a iubit mult mashina si i-ar placea sa stie ca nu ramane asa imprastiata. Asa am procedat si eu cu motocileta unui bun prieten ucis de un sofer inconstient. Motocileta e in garaj, refacuta complet, asa cum cu sigurantza si-ar fi dorit Catalin. Un prieten de-al nostru o duce pe dealurile pe unde obisnuia sa il poarte.

Am vazut ca a apucat sa o vopseasca, si asa cum spune cineva, mai trebuie doar "mobilata". Poate ca dupa ce nu o sa mai fie atat de greu, cineva o sa o asambleze. Ma ofer si eu sa ajut daca e nevoie, pentru ca la cheta nu am reushit sa particip, pentru ca eram plecat la munca pe mare. Si tare mi-a parut rau.

Never drive faster than your guardian angel can fly...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei

 

Poate ca el nu mai poate. Dar cineva ar putea sa o faca iar sa toarca frumos undeva pe un deal, in memoria proprietarului. Cu sigurantza a iubit mult mashina si i-ar placea sa stie ca nu ramane asa imprastiata. Asa am procedat si eu cu motocileta unui bun prieten ucis de un sofer inconstient. Motocileta e in garaj, refacuta complet, asa cum cu sigurantza si-ar fi dorit Catalin. Un prieten de-al nostru o duce pe dealurile pe unde obisnuia sa il poarte.

Am vazut ca a apucat sa o vopseasca, si asa cum spune cineva, mai trebuie doar "mobilata". Poate ca dupa ce nu o sa mai fie atat de greu, cineva o sa o asambleze. Ma ofer si eu sa ajut daca e nevoie, pentru ca la cheta nu am reushit sa particip, pentru ca eram plecat la munca pe mare. Si tare mi-a parut rau.

 

E o idee excelenta.

Masina aceea TREBUIE facuta.

Sotia lui Bogdan trebuie sa aiba masina aceea functionala 100%.

Ea sau oricare dintre prietenii buni ai lui Bogdan, trebuia sa vina cu aceasta masina la intalnirile noastre.

In felul acesta il vom simti tot timpul aproape.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei

 

Stiind unde este masina, incerc sa urmaresc terminarea masinii.

 

Pentru cei care nu au vazut celelalte topicuri, la orele 20:30 Dreamers pentru sufletul lui Bogdan.

most sports require only one ball, real sports require two....

www.corb44.ro

[www.corb44.ro/challenge

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei

 

Stiam eu ca nu o sa o lasatzi asa... Eu abia asteptam sa o vad gata. Se pare ca totushi o sa am ocazia asta. Pe parbriz, sau undeva pe mashina se poate pune si o poza a lui Bogdan. Eu am o idee, dar sa vad cum o sa imi iasa...

Never drive faster than your guardian angel can fly...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei

 

Ca visul lui Bogdan sa se realizeze si treaba sa mearga bine ,iar masina sa prinda viata, propun ca sa se ocupe cineva personal de masina lui(spre bunul demers al lucrarii). Si cred ca acel "cineva" ar fi bine sa fie un apropiat(sau apropiati) de-al lui , de exemplu si Koala, care de altfel s-a implicat cum bine stim cu totii. Fac afirmatia asta, pt faptul ca...nu cred ca ar fi indicat ca toti forumistii sa mearga pe la nustiu ce atelier unde se afla masina ,sa-si dea cu parerea sau asa de curiozitate. Pe Koala l-am dat exemplu,nu ca m-ar privi treaba asta pe mine, dar hotarare se poate lua in prealabil.

Unde esti tu Tepes Doamne...???
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei

 

Mi se pare normal sa se ocupe cineva cunoscut, si cineva care se pricepe la tipul acesta de mashina. Oricum, ma indoiesc ca vine totzi forumistii sa lucreze la mashina. Poate ca nu e asa mult de munca, dar e migaloasa treaba, pentru ca trebuie facuta bine si cu simtz de raspundere. Am spus ca mi-ar placea si mie sa dau o mana de ajutor, daca timpul imi permite. Adika conditziile meteo, pentru ca in mod normal ma deplasez cu motocileta. M-am gandit ca daca se strange intr-o zi o gaska mai mare, altfel se lucreaza la mashina, pentru ca fiecare o sa faca cate ceva, si asa o sa termine treaba mai repede. Oricum, nu cred ca e un moment tocmai potrivit pentru asta, pentru ca banuiesc ca nici unul din prietenii lui apropiatzi nu o sa isi revina asa usor dupa aceasta pierdere. Ma gandesc insa ca intr-o zi, o sa fie mai usor sa se stranga gaska intr-un garaj, la o bere, la povesti despre iesirile offroad in compania lui Bogdan4x4, si sa termine ce a inceput el. Sper ca nu am suparat pe nimeni cu posturile mele legate de proiectul cu mashina, avand in vedere ca nu am avut ocazia sa va cunosc prietenul, si nu prea am dreptul sa va sugerez eu ce sa facetzi, Voi stitzi cel mai bine.

Never drive faster than your guardian angel can fly...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei

 

Mi se pare normal sa se ocupe cineva cunoscut, si cineva care se pricepe la tipul acesta de mashina. Oricum, ma indoiesc ca vine totzi forumistii sa lucreze la mashina.

 

 

nea' boerule...noi??? noi!!!, nu e manelisti!

Pajero
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator nanuk

Re: Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei

 

deocamdata masina isi urmeaza cursul de restaurare, dani o va pastra si va merge cu ea, iar noi vom interveni doar daca lucrurile se blocheaza undeva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei

 

Nenea Pepi, conteaza pana la urma intentia omului ... :hi Nu toti care vine e manelisti ... :roll: !

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare