Vizitator mihai_ie Postat Octombrie 7, 2008 Partajează Postat Octombrie 7, 2008 Salut, Mihai din Iasi aici. Sunt pe cale sa devin pasionat off-road de nevoie :) . Chiar daca am ceva antecedente cu enduro si ATV, nu m-am apropiat niciodata de masini 4x4. Oricum sunt obisnuit cu noroiul de ceva ani. Recent mi-am cumparat o casa in apropierea Iasi-ului, casa care e pe un deal... priveliste, liniste, dar drum ingrozitor. Lucrurile nu au stat atat de rau pana recent cand a incepur sa ploua, iau Fabia mea a fost total depasita de situatie, adica am ramas inpotmolit in noroi de cateva ori. Decizia e simpla: masina offroad. Si daca tot o iau, de ce sa nu incerc si ceva mai interesant decat drumul de la casa la asfalt. Acuma, visul ar fi un Defender, dar avand in vedere ca toate resursele mele financiare s-au epuizat la cumpararea/finisarea casei, va trebui sa vand Skoda. Deocamdata ma gandesc la un Samurai/Vitara. Oricum sper sa ne vedem cat mai curand in noroi pana la gat :ypu Link spre comentariu Distribuie pe alte site-uri Alte opțiuni partajare...
Postări Recomandate