Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

A crapat radiatorul..


Vizitator motogoofy

Postări Recomandate

Vizitator motogoofy

Salutare,

Am un SJ din 86...de cateva luni..am niste probleme, vreau niste sfaturi pls.

1. I-a crapat radiatorul, nu sunt sparti fagurii, curge in partea de sus , cam in dreptul dopului, pe dunga de metal, cica se poate lipi, l-am dat jos sa-l duc la un mester, intrebarea e daca tine, crapatura e de vreo 3 cm. Si daca nu tine, ce pun in loc, ce se potriveste sau ce se adapteaza cel mai usor.

2. Merita puse flansele la roti si lungiti cerceii? cat ajuta miscarea asta?

3. ce ulei de motor ii place ca-l cam papa pe asta ce-l are acu?

pana mai invat...va mai baz baz la cap.

Multam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: A crapat radiatorul..

 

depinde daca radiatorul este din alama tine lipitura cu cositor si eu in tinerete am lipit la greu trebuie bine curatat si cu acid sulfuric si cositor dar atentie mare nu trebuie incalzit in exces ca se desprind celulele de pe corpul radiatorului si pe urma este mai greu sa le lipesti .trebuie curatat puternic cu o hirtie abraziva sa nu fie urma de mizerie si vopsea :W succes

suzuki samurai 92

golf plus cross 08

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator motogoofy

Re: A crapat radiatorul..

 

in concluzie , ar trebui sa tina chiar si la forja, nu? sper sa fie "harnic"omu la care-l duc, sa -l lipeasca calumea.

ai zis ca-mi trimiti pe mail ceva carti tehnice...nu mi-ar strica. Inca nu am primit nimic.

repet adresa de mail: mbotescu@yahoo.mail

cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: A crapat radiatorul..

 

1). ai putea incerca sa-l trimiti la Bistrita,fabrica de radiatoare,daca gasesc cumva adresa ti-o trimit,am reparat si facut multe radiatoare,de motocicleta,eu cred ca ii cea mai buna varianta si...va rezista cu siguranta lipitura :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: A crapat radiatorul..

 

2) cercei si body lift sunt modificarile minime ca sa poti pune cauciucuri mai mari,ai degajare la roata si poti flexa mai mult

 

 

3) 10W40,ulei syntetic,sau full syntetic,Castrol,Agip,etc etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare