Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Cutie automata 2.0 GDI smuceste cand este bagata in Drive sau in Reverse


speeduhh

Postări Recomandate

Salutari, s-a mai confruntat cineva cu problema asta pe pinin (sau pe alte automate)? Cand o bag in drive sau reverse smuceste un pic. Dupa in mers nu o simt cu schimba, rareori simt usor ca schimba intre 1-2 in rest nimic. In overdrive intra si merge lin. Altceva ce mai face este ca atunci cand pun in Drive nu se aprinde mereu becul, trebuie sa o misc un pic fata-spate pana face contact.

Momentan este dusa la un service pe strada firuta unde mi-a zis ca ar putea fi puntea de supape (nu e confirmat) dar astept un verdict si un estimat de pret (de vreo saptamana).

 

Merci.

Editat de speeduhh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cutie automata 2.0 GDI smuceste cand este bagata in Drive sau in Reverse

 

Nu cred ca e vreo problema daca zici ca nu smuceste violent. Mai ales ca in mers merge frumos.

Verifica nivelul lichidului. Daca e prea mult sau prea putin se poate sa faca figuri. Nu prea cred sa ai probleme cu blocul de valve.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare