Flaviu co Posted July 23, 2017 Share Posted July 23, 2017 Ajutor va rog. Masina este o vitara din 95 injectie, 1.6 16v. Nu da scanteie nici macar pe fisa centrala, doar cand scot si bag inapoi mufa de la delcou. Am inlocuit bobina cu alta 100% functionala si nimic, e ca si cum nu stie ca se invarte motorul. Am tot cautat senzorul de turatie si nu am dat de el daca o fi avand asa ceva.Am masurat tensiunile care alimenteaza bobina (ambele mufe) si sunt ok(comparat cu alta masina identica), la fel si tensiunile de la mufa delcoului. Link to comment Share on other sites More sharing options...
Flaviu co Posted July 25, 2017 Author Share Posted July 25, 2017 Re: Probleme aprindere vitara din 95 injectie, 1.6 16v Am rezolvat problema. Senzor arbore cotit dus. Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts