Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfat achizitie Pajero Sport K90 (2000-2008)

alynxs
 Share

Recommended Posts

Desi eram acum ceva saptamani hotarat la un pick-up (Hilux sau L200) m-am uitat putin si pe la Pajero si mi-a placut exteriorul de la Pajero Sport. Masina este destul de mare din ce am vazut in poze (pe viu nu am vazut niciuna).

Prima intrebare ar fi care este diferenta intre Pajero Sport si Pajero clasic?

Legat de achizitie, care sunt problemele dese la aceste motoare si ce altceva ar trebui sa verific la un Pajero Sport inainte de achizitie? Care sunt cele mai comune probleme la ele? Au si ele probleme la chiulasa ca si L200urile sau nu?

Credeti ca la 4000-4500 de euro voi gasi ceva bun, an 2004-2005?

Edited by Astral

• 2 months later...
  • 1 year later...

Fara intentia de-o polua topicul, postez aici o intrebare intrucat are legarura cu titlul topicului, si anume:

Ce norma de poluare stiti ca ar trebui sa aiba Pajero Sport, 2006, motor 4D56? Intreb intrucat am vrut sa achizitionez una cu conditia sa fie Euro4. Omul m-a asigurat ca asa este insa in CIV ultimele caractere din numarul de omologare sunt K3. Conform site RAROM, este considerata noneuro. Este posibil asta in conditiile in care masina are in carte anul fabricatiei 2006?

Mai jos sunt trecute explicatiile de pe site-ul RAR:

"Interpretarea caracterelor consemnate în CIV se face în felul următor:

Euro 6 – E6, R6, T6;

Euro 5 – E5, R5, RE, T5, H5;

Euro 4 – E4, R4, K4, T4, H4;

Euro 3 – E3, R3, T3, H3;

Euro 2 – E2, R2, K2, T2, H2;

Euro 1 – E1, R1, K1, T1, H1;

Non-euro – orice alte combinații de două caractere alfanumerice reprezintă norma non euro."

Nu vi se pare ciudat totusi ptr anul 2006?

Edited by adisan77ro

• 5 weeks later...
Fara intentia de-o polua topicul, postez aici o intrebare intrucat are legarura cu titlul topicului, si anume:

Ce norma de poluare stiti ca ar trebui sa aiba Pajero Sport, 2006, motor 4D56? Intreb intrucat am vrut sa achizitionez una cu conditia sa fie Euro4. Omul m-a asigurat ca asa este insa in CIV ultimele caractere din numarul de omologare sunt K3. Conform site RAROM, este considerata noneuro. Este posibil asta in conditiile in care masina are in carte anul fabricatiei 2006?

Mai jos sunt trecute explicatiile de pe site-ul RAR:

"Interpretarea caracterelor consemnate în CIV se face în felul următor:

Euro 6 – E6, R6, T6;

Euro 5 – E5, R5, RE, T5, H5;

Euro 4 – E4, R4, K4, T4, H4;

Euro 3 – E3, R3, T3, H3;

Euro 2 – E2, R2, K2, T2, H2;

Euro 1 – E1, R1, K1, T1, H1;

Non-euro – orice alte combinații de două caractere alfanumerice reprezintă norma non euro."

Nu vi se pare ciudat totusi ptr anul 2006?

Nu prea are cum sa fie in 2006 Euro4 ci Euro3. (Acelasi an la mine, E3 ultimele caractere)

Ai cautat seria in motoarele de cautare din afara sa vezi ce iti arata ?

• 2 months later...
 Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use