Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

BFG MT km3


cmarin

Postări Recomandate

am marimea 225 75 r16 si mi se par ok, de consum nu cred ca iti pasa

sincer sa fiu nu ma intereseaza daca are m+s

se comporta super ok,adica nu au avut probleme la mine pe camp dupa ploaia de zilele trecute ca si noroi

mi se par foarte bune, eu nu le am luat pentru nu stiu cine stie ce noroi

le am luat pentru o plimbare pe la munte pana in varf unde exista traseu offroad

din cate mi s a parut descarca bine si nu am intalnit inca situatia cu ele in care sa mi se roteasca in gol deci eu zic ca merg daca nu ai "lut" in fata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...
Am montat de o saptamina pe terracan 31.10,5.15 km3. Fostele cauciucuri km2 au tinut 40.000 km si inca aratau bine asa ca sau vindut. Primele impresii; silentioase on road, consum acceptabil si in off road isi fac bine treaba pentru mt. Nu ai cum sa le compari niciodata cu simexurile in noroi. Recomand.

PS. Au inscriptia M+S.

 

Buna ziua,

 

Am cautat si eu sa iau un set de BFG KM3, doar ca acolo de unde intentionam sa le cumpar se aduceau doar pe comanda si spuneau ca nu ar avea marcaj M+S. Imi puteti spune de unde le-ati luat? Poate am mai mult noroc asa...

 

Multumesc

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce am tocit 2 seturi de KM2 am trecut cu bucurie pe KM3.

Capacitate in teren... similara spre identica cu KM2. Intarirea flancului este un lucru foarte bun, avand cioate care au penetrat flancul la KM2 ( care oricum este mai tare decat la KM). Ai si crampoane laterale...care ajuta mult in unele situatii. AU inscriptia M+S desi ultimele KM2 NU AU. Nu sunt pentru extrem, sunt gume foarte bune pentru 3 sezoane pentru cei care vor un 4x4 folosit si pe teren si pe asfalt. Fac anual multi kilometrii pe asfalt, nu poti merge cu simexuri sau maxxis .Sunt MULT peste AT uri. Practic dupa 50.000 km se descurca inca mai bine decat AT de la BFG in noroi. Stiti cum sunt gumele astea? Te urci in masina si mergi 1000 km pe asfalt autostrada si drumuri nationale de unde intrii in teren divers pentru 2 saptamani si apoi te intorci pe asfalt 1700 km. Sa il vad care face asta cu simexuri sau Trepador ...

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare