Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

butoanele din panoul de comanda al fluxului de aer sunt luminate la voi?


Postări Recomandate

am gasit pe un forum din mother Rusia ca un tip de acolo a desfacut bordul, a scos cele doua guri de aeratoare si cica ar fi schimbat nu stiu de led prin spate si are acum toate butoanele luminate in verde!

stie cineva, a facut cineva de la noi asta?

 

are cineva in prezent butoanele luminate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: butoanele din panoul de comanda al fluxului de aer sunt luminate la voi?

 

Sunt luminate.

 

@puiut salut Puiule. îmi poți trimite o poză făcută noaptea, te rog frumos, ca să văd cum arată butoanele luminate. încă nu îmi dau seama ce nu merge la mine în bord de nu sunt luminate. mulțumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: butoanele din panoul de comanda al fluxului de aer sunt luminate la voi?

 

[ATTACH=CONFIG]291806[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]291807[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]291808[/ATTACH]

 

@puiut : vă salut dle Puiu și mulțumesc ptr poze. ideea e în felul următor : acel led aprins când butonul este apăsat funcționează fără probleme și la mine, la toate butoanele cu fiecare reglaj în partea. Ce am vrut eu să subliniez prin acest post este următorul aspect: dacă butoanele, simbolurile de pe ele sunt luminate ca să le poți distinge când conduci noaptea. Am văzut în poze, undeva pe un forum din Rusia, omul mergea noapte și avea toate butoanele luminate ca să le poată distinge, să știe pe ce să apese, asta era ideea.

Mulțumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: butoanele din panoul de comanda al fluxului de aer sunt luminate la voi?

 

Da sunt iluminate si simbolurile fiecarui buton cu led verde/galben, cat si zona de dedesubt, cu turatia ventilatorului si temperatura aerului.

 

Sunt cate un bec pentru fiecare buton si unul pentru partea de jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: butoanele din panoul de comanda al fluxului de aer sunt luminate la voi?

 

Da sunt iluminate si simbolurile fiecarui buton cu led verde/galben, cat si zona de dedesubt, cu turatia ventilatorului si temperatura aerului.

 

Sunt cate un bec pentru fiecare buton si unul pentru partea de jos.

 

 

@Nnmoxx: mulțumesc ptr răspuns! înseamnă că la mine sunt arse sau ceva nu merge ptr că e întuneric beznă acolo în panoul ăla. seara, când conduc, trebuie să bâjbâi după butoane. ai idee cum fac să ajung la becuri să le schimb sau dacă e vorba de vreo siguranță arsă ceva, ai idee?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: butoanele din panoul de comanda al fluxului de aer sunt luminate la voi?

 

Pare improbabil sa fie chiar toate arse, dar cine stie...de schimbat se poate, e putin mai dificil sa dai panoul de climatizare afara sa ai acces la becuri, nu as putea sa-ti explic, eu am umblat la el mai demult si stiu ca m-am chinuit putin. Oricum se incepe prin scoaterea fetei, care are doua suruburi in zona vitezometrului/turometrului. Mai departe te orientezi la fata locului, imi aduc aminte ca a trebuit sa scot si casetofonul iar prin gaura lui am scos tot panoul de climatizare afara ca sa am acces la becuri. Dupa ce scoti masca vei vedea doua suruburi care sustin panoul cu pricina, le desfaci iar acesta iese prin spate, de aceea am zic ca trebuie sa scoti si casetofonul, ca nu ai cum sa-l tragi spre tine, sper ca ai inteles, dar va fi edificator dupa ce desfaci.

 

Sigurantele poti sa le verifici, dar ma gandesc ca au pus o singura siguranta pentru toate luminile de bord.....asta chiar nu stiu, e doar o presupunere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: butoanele din panoul de comanda al fluxului de aer sunt luminate la voi?

 

Pare improbabil sa fie chiar toate arse, dar cine stie...de schimbat se poate, e putin mai dificil sa dai panoul de climatizare afara sa ai acces la becuri, nu as putea sa-ti explic, eu am umblat la el mai demult si stiu ca m-am chinuit putin. Oricum se incepe prin scoaterea fetei, care are doua suruburi in zona vitezometrului/turometrului. Mai departe te orientezi la fata locului, imi aduc aminte ca a trebuit sa scot si casetofonul iar prin gaura lui am scos tot panoul de climatizare afara ca sa am acces la becuri. Dupa ce scoti masca vei vedea doua suruburi care sustin panoul cu pricina, le desfaci iar acesta iese prin spate, de aceea am zic ca trebuie sa scoti si casetofonul, ca nu ai cum sa-l tragi spre tine, sper ca ai inteles, dar va fi edificator dupa ce desfaci.

 

Sigurantele poti sa le verifici, dar ma gandesc ca au pus o singura siguranta pentru toate luminile de bord.....asta chiar nu stiu, e doar o presupunere.

 

@Nnmoxx : îți mulțumesc tare mult ptr toate detaliile, chiar îmi sunt de folos. când prind o zi liberă, mă apuc de meșterit. te țin la curent dacă reușesc ceva! încă o dată, îți mulțumesc. Sărbători fericite!

🙏

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: butoanele din panoul de comanda al fluxului de aer sunt luminate la voi?

 

In zona comenzilor aerotermei, jos, este o tabla ce trebuie scoasa. Are suruburi de prindere pe interior. E mai dificila desfacerea acestor suruburi, trebuie rabdare. Apoi se trage afara panoul cu comenzile aerotermei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: butoanele din panoul de comanda al fluxului de aer sunt luminate la voi?

 

In zona comenzilor aerotermei, jos, este o tabla ce trebuie scoasa. Are suruburi de prindere pe interior. E mai dificila desfacerea acestor suruburi, trebuie rabdare. Apoi se trage afara panoul cu comenzile aerotermei.

 

@cmarin : mulțumesc. ești întotdeauna pe recepție și sfaturile mereu la îndemână. să trăiești! 😊💪🍺🍻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 ani mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare