Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Apa in contraaripa spate


verzet

Postări Recomandate

Dragi colegi,

 

AM spalat zilelea astea masina mai bine, si am insistat pe gurile alea de aerisire din spate, din lateral.

Asa bine am insistat ca am reusit sa bag apa in contraripa.

As avea doua intrebari aici.

1. E normal ca prin gaurile alea sa intre asa apa, sau lipseste ceva din gurile alea de aerisire.

2. Cum golesc apa din contraripi, au ceva dop de golire? Sau doar cu o carpa asa tot cate un pic.

20200217_181955.thumb.jpg.bc7a1f7d27048f99787a1726e745b976.jpg

20200217_181946.thumb.jpg.1c0f4be76345cd6be96be9cb4a167fad.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

1 este ceva lipsa la aerisiri un fel de cot care defazeaza intrarea aerului de afara in raport cu iesirea in masina

2 masina este prevazuta cu gauri de scurgere unele sunt blocate cu ceva capac PVC

@Landcruiser
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare