Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Redresor - ce marca/model folositi ?


Alin

Postări Recomandate

Vă salut , in aceasta seara ,datorita unei erori am reusit sa "perpelesc" vechiul redresor ,așadar vreau sa achizitionez un altul.Va cer sfaturi , stiu am citit despre Ctek , tot spre ele m-as indrepta si eu , dar am si oarece pretentii.Vreau sa pot incarca acumulatori de la 45A pana la 100A ,sa poata incarca acumulatori auto normali dar si acumulatori cu GEL , AGM , uscati ,si daca se poate sa incarce si acumuatori 24V (asta nu este un must have ,dar ar fi binevenita functia).Buget 450 lei.(Dacă simte soția ceva nu mai primesc mancare caldă).Astept sfaturi si chiar si oferte de pret.Multumesc.Precizez ca nu am nevoie de linkuri de pe Ebay , aliexpress , alibaba , etc , de acolo pot cumpăra si singur , vreau sa-l cumpar din Romania si repede.Inca ceva , astept recenzii de la cei care folosesc sau au folosit un anume produs , nu vreau recenzii din auzite.Multumesc. Editat de Alin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmareste ofertele LIDL sau Auchan: au niste redresoaee f bune la vreo 80 lei, care fac tot ce vrei tu, mai putin 24V!

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel de la Lidl ("stie" si 6V) are cel mai bun raport pret/calitate - are ~ aceleasi caracterisitici ca CTEK. L-am folosit si il recomand.

Un redresor care indeplineasca toate cerintele de mai sus ar fi ceva de genul (12/24V si toate tipurile de baterii inclusiv LiIon) - doar ca nu l-am gasit la noi...

https://www.telwin.com/en/prodotti/?id=807596&lingua=E&clmer=84&clpro=&cltec=&clali=&ysotc=100|300|900&progliv1=4&progliv2=1&progliv3=0&progliv4=0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm si eu calitatea chargerului de la Lidl. L-am achizitionat de vreo 4 luni si l-am folosit sa incarc si sa mentin bateria la Navara pe timp de iarna cand am folosit foarte rar masina. Doar trebuie sa ai rabdare cu incarcarea datorita amperajului destul de mic (5A in regim maxim). Are si protectie anti-prost daca incurci polaritatea la baterie:ha:
"Good goods are never cheap / Cheap goods are never good"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am accesat forumul , dar dimineata (asta la mine inseamna dupa ora 10.00) am sa pun poze cu redresorul precum si cu datele tehnice.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare