Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Achizitionare Jimny...buget maxim de 6000 de euro

CUBICA
 Share

Recommended Posts

725639140__57(1).thumb.jpg.bcfbec0c5e9cd2cd28119e37be9a42e3.jpg Salutare oameni buni! Vreau sa achizitionez un Suzuki Jimny. Am tot cautat diverse variante care sa indeplineasca mai multe criterii....Am gasit ceva, da ma ingrijoreaza rugina pe care o are pe unele parti mai putin vizibile. Anexez o fotografie si poate ma ajutati cu unele opinii mai avizate!

In poza nu se vede mai nimic!

La jimny cea mai mare problema este rugina, chiar si la cele mai noi, am vazut jimny din 2012 cu suportii de prindere caroserie de sasiu putrezi!

In primul rand te duci la un service si ridici masina pe un elevator! verifici mai intai sasiul sa nu fie ruginit, aici ma refer la putregai si gauri, nu la rugina superficiala. Daca sasiul este in regula verifici caroseria la cele 8 prinderi de sasiu, podeaua de sub bancheta spate, sub faruri si in locasul unde este cricul, un alt loc unde este rugina , sub overfenderele de plastic!

Cel mai important este sasiul sa nu fie rupt, carpit sau cu gauri, iar suportii de prindere a caroseriei sa fie intacti. Daca aici sunt probleme fugi!!!! restul se repara!

Nu exista jimny fara rugina!

• Like 1
"If you see someone repairing a Daihatsu, call 112. Daihatsu don't have problems "

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use