Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Radiator marit


bocancel

Postări Recomandate

Salut

A mea LJ70 din 89 dup caroserie si dupa 90 dupa mator si sasiu, in forta, in urcare fierbe motorul in draci. La drum lung e OK. Ar fi suspect radiatorul ca ar fi înfundat dar ma gandesc totodata sa il schimb cu unul marit, care din cate am înțeles ar rezolva problema supraincalzirii

S-a mai facut chestia asta?

A mai rezolvat cineva problema cu supraincalzirea motorului.?

Mitsubishi Pajero 2.5 TD 3usi 1995

Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, sigur ca s-a mai facut !

Sfatul meu ar fi ca intai si intai sa-l dai jos pe cel actual si sa-l cureti si sa evaluezi in ce stare se afla "fagurele" (lamelele de racire).

In al doilea rand ar fi bine sa vezi si daca vasco-cuplajul este in toate mintile.

 

Citeste si aici :

https://www.club4x4.ro/forum4x4/forum/masinile-noastre-sau-ca-si-ale-noastre/toyota/landcruiser-j7/50199-radiator-toyota-70

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare