bocancel Postat Martie 27, 2021 Partajează Postat Martie 27, 2021 Salut A mea LJ70 din 89 dup caroserie si dupa 90 dupa mator si sasiu, in forta, in urcare fierbe motorul in draci. La drum lung e OK. Ar fi suspect radiatorul ca ar fi înfundat dar ma gandesc totodata sa il schimb cu unul marit, care din cate am înțeles ar rezolva problema supraincalzirii S-a mai facut chestia asta? A mai rezolvat cineva problema cu supraincalzirea motorului.? Mitsubishi Pajero 2.5 TD 3usi 1995 Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 Link spre comentariu Distribuie pe alte site-uri Alte opțiuni partajare...
Astral Postat Martie 31, 2021 Partajează Postat Martie 31, 2021 (editat) Da, sigur ca s-a mai facut ! Sfatul meu ar fi ca intai si intai sa-l dai jos pe cel actual si sa-l cureti si sa evaluezi in ce stare se afla "fagurele" (lamelele de racire). In al doilea rand ar fi bine sa vezi si daca vasco-cuplajul este in toate mintile. Citeste si aici : https://www.club4x4.ro/forum4x4/forum/masinile-noastre-sau-ca-si-ale-noastre/toyota/landcruiser-j7/50199-radiator-toyota-70 Editat Martie 31, 2021 de Astral REGULAMENT FORUM CLUB 4X4 Rescue 4x4 & MyTrip Link spre comentariu Distribuie pe alte site-uri Alte opțiuni partajare...
Postări Recomandate