Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Pivot Blocat?

Recommended Posts

Salut ! Va rog să-mi spuneți dacă am greșit cu ceva. Deoarece am simțit o vibrație în volan am decis sa ma apuc și schimb eu pivotii de dreapta. Toate bune și frumoase, au ieșit puțin mai greu, dar am reușit. După ce l-am introdus pe cel de sus și respectiv cel de jos am depistat ca cel de sus este efectiv blocat, înțepenit.(am atașat și niște poze,video) Crezând ca este un defect de fabrica am pus pauza o zi și am zis sa ma documentez, dar cei 2 mecanici cu care am luat legătura au spus ca nu este nicio problema, își va da drumul . Ma pot apuca de montat la loc. Chestia este ca am montat, dar fuzeta se mișca mai greu. Cu toate astea am dat o tura cu mașina și se simte foarte ciudat ca nu revine volanul complet. Ce ma sfătuiți sa fac ? 

20220503_152458.jpg

20220502_174424.jpg

Salut, pivotul de sus trebuie sa se comporte exact ca cel de jos, adia sa pivoteze... parerea mea e ca ala de sus e defect din fabricatie

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use