Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Trepidatii suspensie


Dihorul

Postări Recomandate

Buna ziua dragi colegi.

Masina mea de suflet, Toyota LandCruiser J7, 91 2,4TD hard top are o problema la rulaj.

Pe sosea, la viteze de peste 60 Km/h daca dau intr-un anumit tip de groapa/denivelare pe staga fata apare o trepidatie violenta resimtita in toata caroseria.

Banuiesc ca amortizorul ori amortizorul de directie ar fi cauza.

V-ati lovit de asa ceva pana acum?

Editat de Dihorul
text
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca nu bate, nu troncane, nu are joc in directie, nu pare de gelatina ca si cum articulatiile ar fi varza iar la franare puternica se comporta ireprosabil.

In off road, pe drum de macadam, la 40-50 Km la ora sta lipita, asa cum ar trebui.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare