Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Chedere Geamuri culisante Toyota Land Cruiser BJ73 /Hard Top

Tzobj73
 Share

Recommended Posts

Salutare Colegi,

Acum un an am reusit sa restaurez un BJ73, 1992, 2.5 d  Hard Top.  Sunt multumit de rezultat dar mai am cateva chestii pe care nu am reusit  sa le finalizez si as vrea sa va cer ajutor. Chederele geamurilor culisante, de la Hard top sunt imbatrinita si imi intra apa, de la ploaie iar cand o spal, trebuie sa casc ochii. Va sunt recunoscator, daca ma puteti ajuta cu informatii. 

Va las aici o poza:)

20220701_075203.jpg

• Thanks 1

Caut si eu pentru J73-ul meu asa ceva.

Am gasit la pret de substanta interzisa aici https://www.megazip.net

La un pret mai decent am gasit la un individ din in Bali-Indonezia. Aici nu am 100% incredere ca o sa primesc ce comand.

Cred ca solutia cea mai buna este dat jos si gasit ceva de la alta marca/model. Inca nu am demontat sa vad ce s-ar potrivi.

Rear window Toyota.jpg

Da, ma gandeam eu ca nu o sa fie usor. Mai verific la o firma care face tansformari la caroserii din utilitare in microbuze, poate am noroc. Daca rezolv, iti dau un mesaj. Tu ce motor ai ?

• 1 month later...
  • 2 weeks later...
On 7/24/2022 at 5:42 AM, Tzobj73 said:

Da, ma gandeam eu ca nu o sa fie usor. Mai verific la o firma care face tansformari la caroserii din utilitare in microbuze, poate am noroc. Daca rezolv, iti dau un mesaj. Tu ce motor ai ?

Motor 2,4TD.

Am fost acum la Toyota oficial dupa chedere. Au zis ca pot aduce chederul principal din Japonia la 180 Euro perechea. Timp de livrare 1-2 luni.

On 9/7/2022 at 8:01 AM, Dihorul said:

Motor 2,4TD.

Am fost acum la Toyota oficial dupa chedere. Au zis ca pot aduce chederul principal din Japonia la 180 Euro perechea. Timp de livrare 1-2 luni.

Salut, la ce dealer ai intrebat ? ma poti indruma ?  daca esti ok, hai sa vb in privat ca eu intru mai rar 🙂  0722218108.

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use