Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

sfaturi pt un nou proprietar se samurai


pinti

Postări Recomandate

Am castigat la loteria portmoneului un suzuki samurai 92 injectie, dar am cateva mici nelamuriri sau probleme cum spun unii, la peste 70km/h incepe sa vibreze in reprize dar nu foarte tare am trecut cu el de 90 si la fel face ,este normal?

Nu reusesc sa gasesc in metropola numita DEVA filtru de aer,in rest am schimbat (sau in curs de schimbare ) filtre ,ulei,curele...

Pe fata are numai 3 foi si sunt cam drepte,astept pareri.

Pe spate are 4 foi dar cea de langa punte este pusa invers,pareri !?!

Ajutor !

ARO M461 din '65

Daca doi oameni iti zic ca esti beat este bine sa te duci sa te culci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: sfaturi pt un nou proprietar se samurai

 

bine ai venit :W pe fata sunt foile obosite si de aceea stau asa drepte pe spate este normal sa fie asa important sa nu se atinga foile intre ele adica cea de jos intoarsa invers cu cele de sus. cea mai ieftina varianta este sa le splinguiesti sau am inteles ca se potrivesc foi de arc de la damas.in legatura cu vibratiile uitate ca pot fi mai multe cauze telescoape obosite , reglarea unghiului de fuga telescopul de la directie ,sau poate te ajuta cei care au mai multa experienta

suzuki samurai 92

golf plus cross 08

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: sfaturi pt un nou proprietar se samurai

 

pinti, trimite si tu prin PM un nr de telefon sa te sun cand mai reusesc sa ies pe coclaurile din zona noastra. Ultima iesire s-a lasat cu foarte mult noroi si o masina (din doua ) scapata intr-un sant cu pruni si spini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: sfaturi pt un nou proprietar se samurai

 

Bine ai venit! :W

daca ai rezolvat cu vibratiile este bine; ce vrei sa faci cu masina ? asfalt sau noroi? daca asfalt , ia si du-le la un mester fierar si le ,,springuiasca", daca MUD :grin: ia si baga un kit sanatos, altceva nu merita, cautat prin posturile baietilor - o sa gasesti chestii interesante despre Calmini (poti sa vezi si aici http://www.calmini.de/catalog/product_i ... 891cf24966 )

Sa ai spor la treaba :grin:

Sa fii domn e o intamplare, sa fii OM e lucru mare !

 

 

 

------------------------------------------------

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: sfaturi pt un nou proprietar se samurai

 

am vazut cele de la calmini si o sa vb cu varu din state sa imi cumpere o gramada de piese gen

evacuare completa,kit suspensie,blocant spate,troliu

 

dar mai intai sa scoata astia taxa si sa pot sa o inscriu deocamdata am nevoie de ceva telescoape stock,nu stiu dar am citit ca ar merge telescoape de papuc spate

 

de foi pe fata am facut rost dar telescoapele sunt varza

ARO M461 din '65

Daca doi oameni iti zic ca esti beat este bine sa te duci sa te culci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator bogdan27

Re: sfaturi pt un nou proprietar se samurai

 

salut

pentru partea din fata incearca sa scapi de arcurile foi si pune arcuri normale...DOAR FATA

 

o seara buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: sfaturi pt un nou proprietar se samurai

 

am vazut cele de la calmini si o sa vb cu varu din state sa imi cumpere o gramada de piese gen

evacuare completa,kit suspensie,blocant spate,troliu

 

dar mai intai sa scoata astia taxa si sa pot sa o inscriu deocamdata am nevoie de ceva telescoape stock,nu stiu dar am citit ca ar merge telescoape de papuc spate

 

de foi pe fata am facut rost dar telescoapele sunt varza

 

 

Telescoapele sunt ieftine - cauta la japanparts; spunea cineva ca sa-r potrivi si de la papuc de pe spate.

Sa fii domn e o intamplare, sa fii OM e lucru mare !

 

 

 

------------------------------------------------

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: sfaturi pt un nou proprietar se samurai

 

am un prieten care ar avea reductii in punti de 5 si daca le iau oare pana la cat pot pune gume cu profil simx extrem binenteles ca imi mai da si planetare intarite ?

ARO M461 din '65

Daca doi oameni iti zic ca esti beat este bine sa te duci sa te culci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: sfaturi pt un nou proprietar se samurai

 

am un prieten care ar avea reductii in punti de 5 si daca le iau oare pana la cat pot pune gume cu profil simx extrem binenteles ca imi mai da si planetare intarite ?

poti pune simex 31\10,5\15 :W

0741140440-Robert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare