Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfat Pajero MK2 2.5 115cp

Luciann
 Share

Recommended Posts

Buna. Sunt in cautare de un pajero mk2 pt plimbari pe drumuri forestiere, posibile portiuni dificile doar daca apar din nefericire si datorita faptului ca ar fi folosit ocazional, 1 weekend la 2 saptamani, pt a fi impozitul mai convenabil m-am orientat pt modelul de 2.5 115cp

Ce parere aveti despre acest motor? Este unul fiabil? Gasesc extrem de putine spre deloc informatii despre el. Este acelasi motor ca si cel de 99cp doar modificat, sau ca cel de pe panero sport de 115cp?

credeti ca e suficient pentru swb sau sa ma orientez spre 2.8?

multumesc

Salut

Motorul de 2.5 de pe Pajero mk2 este celebrul 4D56, gasit in multe variante de putere (printre care 99CP, 115Cp, 133CP). Ar trebuie sa gasesti foarte multe informatii pe internet despre el.  Il gasesti si pe Galloper (fabricat de Hyundai sub licenta Mitsubishi cu codul D4BF/D4BH).

In general e un motor fiabil daca ai grija la partea de racire, asta fiind problema lui principala: se incalzeste si prajeste garnitura de chiulasa. Eu personal l-am avut pe un Galloper LWB si pot sa spun ca nu am avut nicio problema cu el, in teren sau la drum intins.

Daca e suficient sau nu pentru un SWB - aici depinde ce asteptari ai. Mie mi s-a parut ok pe Galloper si Pajero mk2 LWB.

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use