Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

salut! si La Multi Ani!


sleek

Postări Recomandate

Ma numesc Ovidiu, locuiesc in Cluj Napoca si sunt unul din miile de iubitori de off-road care nu prea il si practica :P .

Masina mea este un Nissan D22 care imi e de folos atat in timpul liber cat si la serviciu, practic e masina de zi cu zi.

Urmaresc acest forum de ceva vreme dar nu am postat asa ca am sa o fac acum in 2009!!

Inca o data La Multi Ani! si sanatate!

 

so...

Nissan D22 pick-up fara modificari majore, hardtop de la pick-up.ro; carlig remoracre Bosal, BFG - A/T; bare transversale thule, statie cb President si cam atat.

 

... a si intenzionez sa i bag un troliu sub bara de plastic da nu stiu daca se poate... fara sa cumpar bara speciala.

cateva poze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: salut! si La Multi Ani!

 

Am instalat si troliu in 'bara' de plastic dupa cum intentionam :grin: .

 

M-am inspirat din solutia de la AFN amintita de domnul ALF_DMAX. multumesc.

Am folosit asa:

Troliu T-max ew10000 de la calin.

placa standard troliu t-max

2 flanse in froma de L de 8mm din fier sanatos:)

6 suruburi cu piulite din otel

flex - la 'bara' de plastic de la 'nissan-renault'.

 

Mi-a luat ceva timp sa il montez dar ma bucur ca a iesit. Inca nu l-am testat pe teren da sper sa fie ok.

 

am atasat o poza in care se poate vedea rezultatul final ... asa in mare.

:x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare