Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Good day !


Andrei-XXS

Postări Recomandate

Re: Good day !

 

:W

Cred ca toata gruparea 4x4 din buc a vazut la un momentdat autobuzul in trafic....super bine arata!

Eu cred ca am vazut-o pe A1 cu ceva rulota sau remorca dupa ea ,in vara lui 2008,cu ocazia concursului de la Cimpulung,cred ca ....

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Good day !

 

Da da ... Trageam rulota la sau de la concurs de la Campulung si mai eram cu o masina cu care trageam o platforma cu un Polaris RZR.

Range Rover un fel ( 4.0 V8 BMW 286 CP )

Ford F-350 V8 Diesel 450 CP

Polaris RZR 800 si multe alte dracii .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Good day !

 

:grin: exact.....plecati,va spun eu sigur....era inceput de W-E si trageam o tura de Transfagarasan.....

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Good day !

 

Numele meu este Andrei Gafita ! Imi cer scuze pentru introducerea sumara, cei care ma cunosc stiu ca nu prea imi place sa stau in fata calculatorului ci mai mult outdoor ca sa zic asa.

Detin un Mitsu Pajero V60 2 usi 3.2 DID 200 CP din 2005 cu urmatoarele modificari,

-- kit motor original mitsubishi +30 CP

-- kit suspensie arcuri si amortizoare 5 cm

-- bodylift custom made adica de mine personal la mine in service de 8 cm ( destul de dificil, multe modificari, radiatoare, frane, directie, cutie, etc )

-- taiat aripi fata + spate + praguri

-- bara custom made fata

-- bara custom made spate

-- troliu warn 9.5xp fata

-- troliu horn 9,5 spate cu telecomanda wireless

-- snorkel

-- autoblocantul spate LSD inlocuit cu un blocant adevarat

LSD aproape ca nu are nici o valoare ( se blocheaza pe asfalt si se deblocheaza in teren )

-- diferentialul central blocant

-- diferential fata blocant ARB

-- compresoar pentru diferentiale ARB

-- protectii parbriz adica sarmele pentru intins rufe

-- roti asfalt BFG 33x12.5x15 pe jante de 10

-- roti teren simex 33X10.5X16 pe jante de 8

-- Terratrip

-- statii 2m si 27 mhz si in toate benzile posibile

-- navigatie Garmin

-- overfendere si alte multe prostii

-- SENZORI DE PARCARE

Participant la competitii si organizat trasee pentru Buzau si Campulung indeosebi, pentru oameni deosebiti, benevol bineinteles

Mai am un Polaris RZR 800 pregatit in acelasi mod offroad inaltatoare rollcage, roti amortizoare, trolii, etc

MAi detin un Bombardier 800 outlander la fel pregatit cu care si concurez de 4 ani.

Moto, dar nu face subiectul forumului ca nu are 4 roate.

Urmeaza un proiect de offroad extrem in desfasurare.

A ... si am uitat fac parte si o spun cu deosebita placere din Clubul ORAR ( Off-Road Adventure Romania )

In rest cam atat !

O zi buna !!

 

P.S. : As fi pus si poze dar nu merge .... Sorry !

PATROLTOR zice:

:bravo si :W .

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare