Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Tavi - Timisoara


Tavi D.

Postări Recomandate

Bine v-am gasit! Ma numesc Tavi, sunt din Timisoara, casatorit, 2 copii. Sunt nou pe forum, si asta pentru ca de 10 zile am un Pajero V60 2.5 tdi din 2002, 7 locuri.

Nu sunt un pasionat de Mitsubishi, dar sper sa devin si cu ajutorul vostru dar mai ales sper sa ma convinga masina de asta. Am avut pana acum 2 ani un Range Rover Classic 3.5i V8 de care am fost indragostit si care m-a convins ca masina de teren este ceea ce-mi trebuie mie. Intamplarea a facut sa se iveasca ocazia sa-mi iau acest Pajero, care va fi folosit ca masina de familie, va duce rulota familiei in spate si va face si un pic de off-road de cateva ori pe an cand o sa mergem la casa pe care o avem la munte in jud Hunedoara. Cateva poze...

15032009514.jpg.a99490d6f0330692981e4771408ee528.jpg

07032009455.jpg.1735bce6519bccdaadec6521484bebf4.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tavi - Timisoara

 

Si acum mai visez Range-ul... nu consuma mult pentru ceea ce oferea, in jur de 15%, maxim 18 daca o calcam. Nu l-am vandut din cauza consumului, ci din cauza impozitului european care devenise 2300 RON/an !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Tavi - Timisoara

 

Am cautat si am gasit niste poze din 2005, pe vremea cand aveam Range Rover 3,5i V8 automat, diferential central blocabil, reductor. Sunt facute pe portiunea de 2km din satul Galbina comuna Balsa, jud HD. Nu stiu cat sunt de reprezentative, dar mie mi se pare foarte dificil drumul, dar asta numai cand ploua si e noroi, cand e uscat problema sunt doar pietrele care trebuie traversate cu grija... mentionez ca cu Range-ul am urcat si pe ploaie torentiala, dar o data am distrus treapta 1 de la cutia automata, evident neavand nici un fel de experienta off-road, nici nu stiam cum se foloseste masina in asemenea conditii. (nu ca acum as stii... :) )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Tavi - Timisoara

 

Si cateva filmulete facute pe drum cand aduceam Pajero acasa. Sper sa nu fie foarte plictisitoare... Enjoy!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tavi - Timisoara

 

Vreau si eu sa pun pe masina un abtibild cu club 4x4, care e procedura sa primesc?

 

ma ocup de pus colante pe masini, asa ca daca ai nevoie, imi spui despre ce e vorba si vedem cum rezolvam sa ajunga la tine mai ales ca sunt din Timisoara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: Tavi - Timisoara

 

:hi Salutare la toata lumea! Ca sa evit sa fac un nou topic, o sa continui sa postez aici, pentru ca tocmai am reusit vreo trei escapade la casa de la tara pe vreme proasta si cu noroi... pot sa spun ca masina s-a comportat FOARTE bine, neasteptat de usor am urcat si am trecut prin locurile greu accesibile, si asta cu cauciucuri de asfalt, de vara, si destul de uzate. Din pacate am insistat sa o parchez in fata portii :P si mi-a alunecat pe o portiune de panta cu mult noroi si inclinare mare, iar dupa mai multe incercari nereusite de a iesi in drum am reusit s-o proptesc cu spatele intr-un prun :sr , spre norocul meu insa nu au fost afectate decat stopul si spoilerul, nu am strambat nimic. De acolo m-a scos buldozerul primariei... si uite asa toata bucuria reusitei ca am invins dealul si cu masina cea noua s-a dus... incerc sa exemplific cat mai bine cu poze. Si cum sotia si copiii stau acolo toata vara, o sa ma mai intorc sa ma mai lupt cu dealul :) !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tavi - Timisoara

 

cateva poze cu urmarile (zgaraieturile nu se mai pun, dar i-am tras cateva adanci sa se obisnuiasca cu viata grea) si cu peisaje de acasa...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Tavi - Timisoara

 

:banana Ieri am primit stopul cel nou! :banana

Pret: 190 euro original Mitsubishi made in Japan, cu rama de plastic vopsita deja in culoarea caroseriei, cumparat in Italia, pentru ca la Mitsubishi Timisoara mi-au cerut... atentie... 305 euro!!! Ce sa-i faci, traim intr-o tara cu nivel de trai ridicat, nu ca amaratii astia de macaronari! Aproape ca ne convine sa mergem in Elvetia la cumparaturi ca-i mai ieftin...

In fine... saptamana viitoare merge (sper) si spoilerul la reparat si... inapoi pe deal la aer curat!!!

Va salut pe toti si va doresc drum bun oriunde mergeti!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Tavi - Timisoara

 

Intre timp ne-am "reparat", am montat DVD-player pentru desene animate, cauciucuri Good&Year Wrangler AT/R si proiectoare Bosh. Iar muntele din imaginile de mai sus l-am mai urcat de vreo 15 ori fara probleme, mai ales ca de cand avem cauciucuri noi e cu totul altceva!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: Tavi - Timisoara

 

Multumesc la cei care inca imi mai ureaza bun venit, cu toate ca au trecut cateva luni bune de cand sunt pe aici...

In alta ordine de idei, zilele trecute am schimbat filtrul de aer, iar azi uleiul si filtrul de ulei, toate dupa 10.000km. Filtrele le-am cumparat din Italia de la un magazin de japoneze si au costat 60 euro amandoua (cel de ulei original din Japonia, cel de aer facut prin Taiwan parca). Ulei am pus MOBIL Super S 10W40 TurboDiesel. Urmeaza in curand uleiurile de la cutie, reductor si grupuri.

Ceva poze inclusiv cu rulota in spate...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • vstef_is a închis acest subiect
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare