Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Problema baterie?!

Darius
 Share

Recommended Posts

Re: Problema baterie?!

Stimabile Mitsubushu eu nu te-am banat - am dat doar un avertisment. Nu am banat pe nimeni in viata mea si sper sa nu fiu pus in situatia sa o fac nici in viitor.

Nici avertismente nu imi place sa dau - dar cand abia te inscrii pe forum, nu citesti regulamentul inainte, nu faci asa cum scrie acolo ca primul post reprezinta o prezentare in sectiunea dedicata. Apoi pui o intrebare - foarte bine ca de asta ai venit pe forum!!! primesti raspunsuri in care numai tu vezi mistouri ( eu ii cunosc de foarte mult timp si pe Klez si pe Marius - nu sunt mistocari gratuit deloc!!!) si incepi apoi sa bati obrazul lor ca isi bat joc de tine......pai pana aici!!!!

Tine minte o chestie - nu este nimeni obligat sa stea drepti sa sa-ti raspunda imediat cand maria ta pui o intrebare, cand cineva va sti raspunsul si va avea timp/chef sa raspunda - atunci il vei primi. Uneori poti astepta zile pana o sa primesti raspunsul dorit!!! Nu trebuie sa te aricesti daca cineva nu ti-a dat raspunsul pe care il asteptai. Este un forum - nu o enciclopedie tehnica electronica!!!!

Si lasa tonul asta ironico-sarcastic - mai bine ai compila ce am scris si ai intelege ca nu am nimic cu tine personal - dar daca nu tinem linia forumului intr-o directie stabilita se va transforma intr-un balci ieftin - precedente au existat cand anumite persoane sau grupuri au incercat asta!

Din ce am citit in primul tau post am inteles ca nu esti neavenit si ai putea sa fii util forumului cat si forumul tie, asa ca propun sa uitam acest incident si sa ne comportam normal pe viitor.

Merci pentru intelegere

Nu sunt trist - doar treaz...

"Cel mai greu e sa cauti o pisica neagra, intr-o camera scufundata in intuneric… Mai ales daca acea pisica nici nu exista”- Confucius

• 3 weeks later...
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salutare,

Am rezolvat problema cu bateria, in cazul in care va intereseaza:

Am luat de la Banner de 100 Ah cu 750 la 610 lei de la reprezentanta din Cluj. garantie 2 ani (din cate am inteles de la ei de anu' viitor se vor echipa toate modelele Mitsubishi cu acest tip de baterie)

Pajero Sport 2,5

Toyota Corolla 1,6

• 2 weeks later...

Se foloseste un sistem de gestionare a incarcarii pentru 2 baterii si se monteaza si a 2-a baterie pe un suport confectionat functie de locul unde se va amplasa. Vei avea pe bord si un monitor al starii de incarcare pentru cele 2 baterii.

GTC Auto: service 4x4 / accesorii off-road

GTC auto SHOP: magazin online de accesorii 4x4

www.gtcauto.ro / www.shop.gtcauto.ro / www.gtcmotorsport.ro

razvancirap@gtcauto.ro / 0723.541.851

Poti da mai multe detalii privind sistemul de gestionare a 2 bateri? Ma intereseaza pe mine sa pun o a doua baterie pe Pajero Sport din 2004.

Pajero Sport 2,5

Toyota Corolla 1,6

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use