Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

rusine domnilor cu patrol

soimu
 Share

Recommended Posts

Re: rusine domnilor cu patrol

sant sigur ca acel patrol patise ceva.

Eu nu as fi asa sigur. Daca te uiti cu atentie, ai sa vezi ca rotile patrolului se invirt, ai sa auzi ca motorul merge si cel mai important, ai sa vezi ca sufa nu este tensionata in permanenta, semn ca si patrolul merge pe rotile lui, doar ca in unele momente smuciturile toyotei il ajuta.

Cel mai probabil, patrolul s-a dus la "joaca" in adidasi si toyota era cu bocanci.

Acuma, rusine sau nu, daca nu stim exact ce s-a intimplat acolo, povestim discutii. Poate ca asa era "jocul" si mai incolo s-au schimbat rolurile.

ps: eu, am spart o chiulasa la un patrol, doar asa, ca am vrut sa demonstrez ca a mea e mai lunga, mai groasa, mai frumoasa, etc. Cind am vazut cit m-a costat, mi-am dat seama ca prostia se plateste. In concluzie, daca ar fi sa mai trec prin asa ceva inca odata, am sa accept sufa intinsa indiferent ca vine de la un trabant sau de la o trotineta, fara pic de rusine. Daca asta dauneaza grav imaginii mele, asta e. Pacat ca un gest de fair-play ajunge sa fie catalogat astfel. In realitate, lucrurile nu sunt ceea ce par.

I Have No Idea What You Are Talking About

asa il cataloghez in gluma, ce naiba

si eu am patrol

cand aveam aro 10 ....de obicei asa terminam ziua, si nu imi era rusine SI NICI CIUDA pe cei care o termina cu bine sau putea sa treaca pe undeva fara sa rupa ceva

ziceam si eu asa... ca toyota trage nissanul

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .

Oameni buni, de cand intru pe acest forum vad o competitie intre cei cu patrol, toyota, mitsu, veverite etc. Competietie prieteneasca bine inteles.

Am ras, este o faza haioasa la prima vedere. Sant convins ca oricare din marcile de masini enumerate mai sus, pot avea asemenea momente.

Motive sunt cu duiumul pentru fiecare, fie soferi neexperimentati ( adica unu ca mine ) fie lipsa de gume corespuzatoare, fie lipsa de greutate a masini, fie alte motive.

Filmuletul este doar funny, dar cu siguranta are o poveste in spate. Nici decum nu cred ca este cazul sa credem ca patrolul nu-i eficient.

Vrabia malai viseaza.....cum visez eu la un HDJ80...

Sunt convins ca Soimu' se referea de fapt la faptul ca au folosit o sufa de prelungire a cablului de troliu in loc de una elastica... Chiar asa, rusine!

Do everything prepared!

:ha: :ha: :ha: Foarte tare!!! Domnilor, eu am patit una la fel acum in weekend. Nu am putut urca o rampa incaltat in simexuri cu blocantul pus, desi am incercat si cu span si fara si pe o parte si de-a dreptul....Toti au urcat fara probleme, unii cu gume de asfalt, eu nu. Filmul este pe iesirea de la 1 mai unde doar eu m-am troliat. Martori: Flow, tractozaurul, Adi Pas, Goganu etc... :ha: :ha: Inca nu-mi explic de ce nu am putut urca....probabil soferul e babalau :ha: :ha: :ha:

:ha: :ha: :ha: Foarte tare!!! Domnilor, eu am patit una la fel acum in weekend. Nu am putut urca o rampa incaltat in simexuri cu blocantul pus, desi am incercat si cu span si fara si pe o parte si de-a dreptul....Toti au urcat fara probleme, unii cu gume de asfalt, eu nu. Filmul este pe iesirea de la 1 mai unde doar eu m-am troliat. Martori: Flow, tractozaurul, Adi Pas, Goganu etc... :ha: :ha: Inca nu-mi explic de ce nu am putut urca....probabil soferul e babalau :ha: :ha: :ha:

...Poate Patrolul tau avea un tzacanit la volan... :ha: :ha:

...iar treaba cu rusinica...nu prea cred ca e de rusine Patrolul...

[youtube:1jsc7bfu]

[/youtube:1jsc7bfu]

gabi pas

Y60 - for ever

.....................

Soferul conducea bascula.... Parerea mea. Sa nu imi spuneti ca masinile implicate in accidentele de Formula 1 sunt masini proaste. Sau ca Ferrari si alte masini zvapaiate nu au franele bune (alea de se urca pe copaci si sar pe aratura). Exista multe masini capabile in teren dar daca le pui singure cu botul in sus pe un deal nu cred ca s-ar urni din loc singurele orice aditiv ati pune la benzina - motorina. Si viceversa - sunt unii care au masini de teren nu foarte echipate si nu foarte performante dar care CUNOSC. Cred ca in permanenta avem de invatat cate ceva de la altii. Important este sa nu tinem coada pe sus si sa acceptam ideea ca unul sau altul e mai destept decat noi. Suntem cu atat mai buni si mai destepti cu cat reusim sa depasim in cunostinte (aplicate sau nu) pe cei ce ne-au dat la un moment dat lectii. Niciodata nu vom fi mai buni daca ne punem pe masini cauciucurile cele mai scumpe-performante, sau daca achizitionam ultimul ,,ragnet,, de masina de teren ce poate urca un deal, trece o apa doar cu forta gandului.

Nu masina ne-a facut pe noi ;).

Seara buna, Razvan

Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

...........eu cred ca de fapt NISSANU impinge tare toyota iar shufa era sa nu o piarda...... :grin:

p.s........cine are PATROL stie de ce e in stare aceasta masina.........

Folosirea excesiva a tastaturii dauneaza grav off roadului.

Soferul conducea bascula.... Parerea mea. Sa nu imi spuneti ca masinile implicate in accidentele de Formula 1 sunt masini proaste. Sau ca Ferrari si alte masini zvapaiate nu au franele bune (alea de se urca pe copaci si sar pe aratura). Exista multe masini capabile in teren dar daca le pui singure cu botul in sus pe un deal nu cred ca s-ar urni din loc singurele orice aditiv ati pune la benzina - motorina. Si viceversa - sunt unii care au masini de teren nu foarte echipate si nu foarte performante dar care CUNOSC. Cred ca in permanenta avem de invatat cate ceva de la altii. Important este sa nu tinem coada pe sus si sa acceptam ideea ca unul sau altul e mai destept decat noi. Suntem cu atat mai buni si mai destepti cu cat reusim sa depasim in cunostinte (aplicate sau nu) pe cei ce ne-au dat la un moment dat lectii. Niciodata nu vom fi mai buni daca ne punem pe masini cauciucurile cele mai scumpe-performante, sau daca achizitionam ultimul ,,ragnet,, de masina de teren ce poate urca un deal, trece o apa doar cu forta gandului.

Seara buna, Razvan

megasuperpost

sunt total de acord cu tine

:g

problema e ca in cele mai multe cazuri e implicata vanitatea.... un pacat greu care poate strica foarte mult in relatiile sociale

vanitatea asta e foarte paguboasa si negativa atat pentru cel care o are prea mare si o afiseaza, cat si pentru cei care sunt loviti in ea... si apoi se supara si urzesc tot felul de planuri de razbunare

oricum, postul e foarte bun

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .

Seara buna, Razvan

megasuperpost

sunt total de acord cu tine

:g

problema e ca in cele mai multe cazuri e implicata vanitatea.... un pacat greu care poate strica foarte mult in relatiile sociale

vanitatea asta e foarte paguboasa si negativa atat pentru cel care o are prea mare si o afiseaza, cat si pentru cei care sunt loviti in ea... si apoi se supara si urzesc tot felul de planuri de razbunare

oricum, postul e foarte bun

Mai oameni buni...poate exista un mesaj subliminal...sau poate am eu o problema ,dar sa ma bata vantul daca inteleg ceva din posturile voastre... :grin:

gabi pas

Y60 - for ever

.....................

da, da...iti spun eu gabi care-i mesaju': bati toyota sa priceapa ....patrolu' :happy

Offroad Racing Romania - the ORIGINAL since 2006

Membru Club T44

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use