Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Si daca omu' asta are dreptate???


marcel

Postări Recomandate

Re: Si daca omu' asta are dreptate???

 

Sa stii ca daca s-ar face un concurs pe forum cu cine e cel mai mare ecologist, m-as baga fara sa clipesc. Cu toate astea, dupa ce am vazut materialul de mai sus mi s-a aprins un bec rosu. Oare chiar pt. noi (oamenii) s-a facut pamintul asta??? Daca ar fi sa ne luam dupa cite vietuitoare sunt pe pamint, ar trebui sa ne consideram musafiri aici. 80% sunt insecte. Si daca mai luam in calcul ca mustele existau exact in forma de azi si pe vremea dinozaurilor ... chiar ca ar trebui sa ne mai gindim putin. Pina una alta, suntem aici din bunavointa "marelui electron" :grin:

I Have No Idea What You Are Talking About

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Si daca omu' asta are dreptate???

 

Sa stii ca daca s-ar face un concurs pe forum cu cine e cel mai mare ecologist, m-as baga fara sa clipesc. Cu toate astea, dupa ce am vazut materialul de mai sus mi s-a aprins un bec rosu. Oare chiar pt. noi (oamenii) s-a facut pamintul asta??? Daca ar fi sa ne luam dupa cite vietuitoare sunt pe pamint, ar trebui sa ne consideram musafiri aici. 80% sunt insecte. Si daca mai luam in calcul ca mustele existau exact in forma de azi si pe vremea dinozaurilor ... chiar ca ar trebui sa ne mai gindim putin. Pina una alta, suntem aici din bunavointa "marelui electron" :grin:

 

Eu m-am sucit dupa ce am facut investigatii jurnalistice cu privire la societatile ecologice non-profit! Asa m-am prins ca ecologia reprezinta "oul lui Columb"! :ha: :ha: Dar....e de bine!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Si daca omu' asta are dreptate???

 

"The planet is fine, the people are f**d"

Umorul negru al lui Carlin spune totul despre indivizii care de fapt isi gasesc o buna sursa de venit in ecologie.

Anul trecut, am fost la audierile pentru taxa auto, o inscenare grosolana: jumatate dintre vorbitori erau de la diverse ministere si sustineau taxa, cealalta jumatate erau diverse organizatii ecologiste (care sustineau si ele taxa, in speranta unor fonduri de la guvern), cu propuneri care mai de care mai SF, gen plantarea de copaci de-a lungul autostrazii A1. Trecind peste idiotenia in sine, mi-am dat seama ca ecologia a devenit o imensa afacere si o vaca de muls pentru multi ani de acum incolo. Cum dracu sa plantezi copaci pe marginea unei autostrazi unde si asa mor o gramada de oameni?

Pe linga toata adunatura asta, au mai fost 3 persoan private: unul era un roman din Spania care vroia sa isi inmatriculeze masina aici, altul era revoltat ca el a platit taxa de poluare si vecinul lui cu Aro pe motorina polueaza zilnic si nu plateste nimic (in gindul meu i-am raspuns ca vecinul e mai inteligent ca el) - atitudine tipic romaneasca: sa moara si capra vecinului. A treia persoana am fost eu.

Suzuki Jimny 1.3i 2004

 

"There is nothing wrong with the planet... people are f*cked" - George Carlin Saving the planet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Si daca omu' asta are dreptate???

 

:g :g :g super tare discursul iar Seinfeld cine e Seinfeld :ha: :ha: :ha: omul asta e muuuult peste orice comediant are mesaje valabile, si eu sunt de parere ca anumite organizatii ecologiste sunt de fapt niste masti pentru a acoperi diverse chestii murdare

Patroll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare