Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Roti/Ajutor de 1000 puncte

scaraoscky
 Share

Recommended Posts

Salutare,

Nu am stiut unde sa postez si avand in vedere ca acest topic se adreseaza posesorilor de Suzuki, am o mare problema si sper ca cineva sa ma poata ajuta.

Am o veverita (Suzuki Vitara - 1995) cumparata de curand din Onesti si incerc acum sa o inmatriculez insa mi-a expirat certificatul de autenticitate si cind am fost la RAR pentru reinoire, am fost respins pe motivul ca rotile nu au caracteristicile din cartea masinii (gentile si cauciucurile fiind prea mari). Asfel, va rog mult cine are sa imi imprumute 4 roti de serie pentru un Suzuki Vitara (cauciucuri de 205) ca sa pot sa reinoiesc certificatul de autenticitate si sa o inmatriculez.

Va multumesc mult

Jeep Wrangler YJ, 2,5 litri, fab. 1992

Tel: 0742.08.02.05

mail: rosca_radu@yahoo.com

Re: Roti/Ajutor de 1000 puncte

Salutare,

Nu am stiut unde sa postez si avand in vedere ca acest topic se adreseaza posesorilor de Suzuki, am o mare problema si sper ca cineva sa ma poata ajuta.

Am o veverita (Suzuki Vitara - 1995) cumparata de curand din Onesti si incerc acum sa o inmatriculez insa mi-a expirat certificatul de autenticitate si cind am fost la RAR pentru reinoire, am fost respins pe motivul ca rotile nu au caracteristicile din cartea masinii (gentile si cauciucurile fiind prea mari). Asfel, va rog mult cine are sa imi imprumute 4 roti de serie pentru un Suzuki Vitara (cauciucuri de 205) ca sa pot sa reinoiesc certificatul de autenticitate si sa o inmatriculez.

Va multumesc mult

Autentificarea se refera doar la verificarea seriilor autovehiculului ca ele sa corespunda cu actele. Nu vad ce treaba au ei cu rotile masinii.

Salutare,

Va multumesc mult

Autentificarea se refera doar la verificarea seriilor autovehiculului ca ele sa corespunda cu actele. Nu vad ce treaba au ei cu rotile masinii.

In momentul in care faci certificatul de autenticitate pentru inmatriculare, cei de la RAR iti fac si ITP-ul de care ai nevoie la inmatriculare.

Deci dupa ce ai facut Identificarea in vederea inmatricularii iti vor dau talon mic (al meu a fost galben) cu viza lor adica ITP-ul, apoi 2 ani stai cuminte!

Eu asa am patit la Jimny al meu adus din Germania fabricatie 2006 prima inmatriculare 2007.

ATENTIE sa primesti si acest talon cu ITP-ul altfel nu o poti inmatricula!!!

In momentul in care faci certificatul de autenticitate pentru inmatriculare, cei de la RAR iti fac si ITP-ul de care ai nevoie la inmatriculare.

Deci dupa ce ai facut Identificarea in vederea inmatricularii iti vor dau talon mic (al meu a fost galben) cu viza lor adica ITP-ul, apoi 2 ani stai cuminte!

Eu asa am patit la Jimny al meu adus din Germania fabricatie 2006 prima inmatriculare 2007.

ATENTIE sa primesti si acest talon cu ITP-ul altfel nu o poti inmatricula!!!

Aici nu se pune problema de ITP pt ca masina a fost luata din tara

Am o veverita (Suzuki Vitara - 1995) cumparata de curand din Onesti...

Viata e scurta si plina de KKT

Samurai 2002

Da...RAR Bucuresti sunt extra mega javre si se leaga de orice chiar daca autenticitatea se refera la seriile de sasiu/motor pentru a certifica ca masina nu a fost furata .... dar....- Cind am luat masina, aveam ITP si certificatul de autenticitate. Din cauza ca a expirat acest certificat a trebuit sa fac unul nou - Cei de la RAR Bucuresti s-au luat de bara si de roti - i-am induplecat eu cu bara dar de roti nici nu au vrut sa auda....asa ca imi trbuie 205/70/15

Multumesc

Jeep Wrangler YJ, 2,5 litri, fab. 1992

Tel: 0742.08.02.05

mail: rosca_radu@yahoo.com

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use