Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Salutare


vlad

Postări Recomandate

Sunt inscris de mai multa vreme, intru pe forum aproape zilnic dar frumos este sa ma si prezint:

Vlad Constantinescu, 33 ani, detin si conduc o mica firma de vanzari.

Pasiunea pentru masini 4x4 a inceput cu un IMS destul de "neoriginal", cu care m-am luptat vreo 2 ani pana l-am dat, cu gandul sa iau un altul 100% original.

Pe lista de achizitii se mai afla un Defender 110 si un Pinz. Defenderul sper sa-l iau nou si sa-l tin o viata.

 

Deocamdata singura masina 4x4 detinuta este o Skoda Octavia.

Puch 280GE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 luni mai târziu...

Re: Salutare

 

Tot gandindu-ma la Defender am luat pana la urma un ... G280, model 460 :banana (cel de la Vanzari)!

Masina are suspensie ORC +4cm, arata si merge foarte bine.

Intr-o prima faza va primi gume pe 33 (sper sa nu atinga nicaieri).

Apoi un troliu si o statie.

Intre timp sunt cu ochii pe guvernanti si pe taxa lor de poluare/inmatriculare.

 

Masina va fi una de tura nu de extrem. Important este sa ma duca si sa ma si aduca din munti, impreuna cu familia si prietenii.

Am ales G-ul datorita fiabilitatii lui legendare. De alimentat cu benzina ma mai pricep, la reparat sunt anti-talent!

Cu sunt novice in off-road, orice sfaturi sunt binevenite.

Puch 280GE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare