Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

ajutor loc de statie


Sorin Pintea

Postări Recomandate

Re: ajutor loc de statie

 

am montat sub scaun, pe bord, taiat din bord am mai vazut, sau sub casetofon , dar nu grand, intre sacune, schimbo ia mai mica!

In afara de schimb am incercat de toate si nu are loc.

pe plafon nu pot ca am trapa,iar consola de bord este ocupata cu navigatia,DVD 2 DIN

alta idee?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ajutor loc de statie

 

pe y61 nu se monteaza grand president ... sau similare ... enorm de mari ptr un bord ergonomic ... intra f bine un jopix omega sau perfect un stabo 8082 ( e si la culoarea bordului) sau 7082 neagra ... si ar mai fi si altele ...

cumpar oblon patrol 260 la 2 usi ...!!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ajutor loc de statie

 

stiu eu una data jos de pe ims ... mica si discreta...si o dam si pe imprumut daca ai dubii, numa sa te auzim si pe tine in statie de pe patrol, ca deja nici nu mai stim cum rasuna glasul tau

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ajutor loc de statie

 

stiu eu una data jos de pe ims ... mica si discreta...si o dam si pe imprumut daca ai dubii, numa sa te auzim si pe tine in statie de pe patrol, ca deja nici nu mai stim cum rasuna glasul tau

grandul este aminitire din vremurile bune si de aia insist sa o montez,de vandut mai bine vand nevasta ca si asa nu mai am nevoie de ea,

Copii nu mai sug,de spalat spala masina,mancare stiu sa fac ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ajutor loc de statie

 

de fapt la cerea ta trebuia un raspuns concret

stai linistit, iti ofer eu un loc la statia ta president, la mine in masina si ofer si curent gratuit pentru ea

prietenul la nevoie se cunnoaste

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ajutor loc de statie

 

stiu eu una data jos de pe ims ... mica si discreta...si o dam si pe imprumut daca ai dubii' date=' numa sa te auzim si pe tine in statie de pe patrol, ca deja nici nu mai stim cum rasuna glasul tau[/quote']

grandul este aminitire din vremurile bune si de aia insist sa o montez,de vandut mai bine vand nevasta ca si asa nu mai am nevoie de ea,

Copii nu mai sug,de spalat spala masina,mancare stiu sa fac ??[/quote:14l9b4za]

 

Sorine, nevasta-ta stie ca vrei sa scapi de ea??? :ha:

Asa mi-am luat si eu un televizor "dala pe lampi" cat casa poporului...si stii unde l-am montat? In dulap ... :ha: Am pus un Jopix Omega intre scaunul din dreapta si cotiera ... :grin:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ajutor loc de statie

 

Am vazut statie Grant PRESIDENT montata pe consola de la schimbator pe partea pasagerului drapta fata, imi pare rau ca nu am poza, insa ca sa te fac sa intelegi...este undeva langa piciorul stang al co-pilotului.

 

Acolo ai acces la ea si sta destul de bine, se aude bine...si inca ceva:

 

NU EXISTA STATIE MAI BUNA DECAT PRESIDENT GRANT, sa nu o vinzi, este extrem de fiabila si performanta.

In viata este bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

OMUL DE ONOARE DOAR O VORBA ARE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ajutor loc de statie

 

stiu eu una data jos de pe ims ... mica si discreta...si o dam si pe imprumut daca ai dubii' date=' numa sa te auzim si pe tine in statie de pe patrol, ca deja nici nu mai stim cum rasuna glasul tau[/quote']

grandul este aminitire din vremurile bune si de aia insist sa o montez,de vandut mai bine vand nevasta ca si asa nu mai am nevoie de ea,

Copii nu mai sug,de spalat spala masina,mancare stiu sa fac ??

 

Sorine, nevasta-ta stie ca vrei sa scapi de ea??? :ha:

Asa mi-am luat si eu un televizor "dala pe lampi" cat casa poporului...si stii unde l-am montat? In dulap ... :ha: Am pus un Jopix Omega intre scaunul din dreapta si cotiera ... :grin:[/quote:3prbvd7q]

Daca ar stii cred ca :P

Toata ziua sta nevastamea in genunchi in fata mea .........si ma roaga sa ies de sub pat. :banana :ha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ajutor loc de statie

 

de fapt la cerea ta trebuia un raspuns concret

stai linistit, iti ofer eu un loc la statia ta president, la mine in masina si ofer si curent gratuit pentru ea

prietenul la nevoie se cunnoaste

Nici nu credeam ca o sa gasesc un loc mai bun.

Numai ai grija, cand vin sa recuperez statia o recuperez cu toto cu suport (masina)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ajutor loc de statie

 

Si eu m-am lovit de aceasta problema. Este instalata pe consola schimbatorului in spate (in fata pasagerilor din spate). Putin incomod dar m-am obisnuit. Pe consola, in zona pasagerului din dreapta este destul de incomod pt. pasager si nu mai poti face nimic cu scaunul respectiv.

Nissan Patrol GR, 3.0 TDI, 2004

Everything for your safety

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 ani mai târziu...
  • 5 luni mai târziu...

Re: ajutor loc de statie

 

Eu am avut un Midland Alan 48 montata "clasic" sub casetofon dar cand am achizitionat navigatia 2din am tot cautat un alt loc si nimic nu s-a potrivit. Am incercat inclusiv sub airbag, acolo unde am vazut ca australienii si-au facut un al doilea torpedou dar din pacate tot nu incapea. Nu ar fi aratat rau cu rama speciala daca intra dar e o statie destul de adanca si din cauza barii de ranforsare a bordului si a suportilor airbag-ului iesea in afara vreo 10 cm. Asa ca am pus-o pe olx si am achizitionat o CRT ONE N mult mai mica care a incaput la fix intre butonul de diff lock si bricheta.

 

statie.jpg

 

bord.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: ajutor loc de statie

 

Vreun feedback despre ea?Merge ok?

 

Merge foarte bine. Sunt super multumit. Nu am simtit nici o diferenta fata de Midlandul pe care l-am avut inainte. Statia am cumparat-o gata "preparata" sa mearga la 8w dar o folosesc tot pe 4w pentru ca mi se pare de ajuns, dar daca ar fi nevoie se poate comuta pe "high power" din butoane. Singura chestie e ca i-am pus difuzor extern (are mufa pentru el) de la un carkit de Nokia pentru ca e prea bagata in bord ca sa aud ceva de la difuzorul ei. Fiind asa mica si usoara nu e prinsa de nimic, pur si simlu e lipita cu silicon de jur imprejur in spate de plasticul ala si siliconul izoleaza bine😋. In mod normal se aude destul de tare, dar bagata acolo unde am bagat-o eu nu se auzea suficient.

Nu i gasesc nici un minus, poate doar selectorul de canale care e pe microfon in partea de sus si daca uit sa le blochez mai schimb din gresala canalul. Chiar recomand 😉.

Editat de jannu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ajutor loc de statie

 

Pont: cautati statii CB cu difuzor frontal, mai ales daca alegeti sa le bagati "onboard". Motivul e unul simplu ...sa nu fie necesar sa montati difuzor suplimentar ca sa auziti ...

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare