Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Umanitare de Craciun 2009 !!!

worldscape
 Share

Recommended Posts

deschid acest topic si rog atentia in primul rand a membrilor cluburilor 4x4 si ai forumului, precum si a organizatoriilor editiilor precedente !!!

este 12 noiembrie si in foarte scurt timp pt unii, se apropie sarbatorile de craciun, iar pt altii se inchid situatiile financiare si se previzioneaza deja impozitele si taxele catre buget, deci cred ca este un moment bun pentru ca sa ne gandim ce oameni si organizatii pot fi ajutate si unde se pot directiona cei 2% pt cei care sunt dispusi sa-i doneze pt niste suflete amarate, respectiv fiecare dintre noi sa putem ajuta !!!

il rog de asemenea pe ADMIN sa marcheze ca important acest topic !!!

noi la firma deja am dat startul la strangerea de carti si haine pt copii, si fiecare angajat a inceput sa stranga de prin familie tot ce ar putea fi donat...

Deci obiectivele sunt:

1. identificarea unei locatii (organizatii) care va fi ajutata, respectiv stabilirea necesitatilor lor (se vor argumenta propunerile pe forum) !

2. ziua pt aceasta actiune, unde ar fi frumos sa participe membrii forumuluii cu utilajele din dotare, care va trebui sa fie cu cateva zile inainte de Craciun !

P.S. petrecerea de dupa intre noi va fi pe banii fiecaruia :P , dar va merita pt efortul depus, asta v-o garantez !!!

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

http://www.ClubJeepRomania.ro

Re: Umanitare de Craciun 2009 !!!

:g :g . Chiar cu acest gand am deschis calculatorul , netul si implicit forumul , pt. a posta ceva referitor la acest subiect. Si asta din doua motive : primul ar fi ca se apropie vertiginos sarbatorile de iarna , iar cel de-al doilea legat de faptul ca este bine ca oamenii sa se pregateasca si sa se hotarasca din timp , atat moral (pt. participare) cat si financiar , pt. ca tinand cont de problemele sociale existente , e bine sa stii din timp ce ai de facut . A pus ceva Ionutz pe topicul vechi cu tombola , dar termenul acela mi se pare destul de intarziat. :h5

Isuzu Trooper 97, 3200cc , 180cp.

scuze pt cei care au organizat actiuni similare in anii trecuti, am luat legatura telefonic cu @Bullbar ( mai nou rebotezat Petre Niteanu) si sper si cu ajutorul vostu sa facem un lucru frumos anul acesta !!!

fiecare sa-si exprime parerea, sa ne ajute la identificarea locatiei (organizatiei) si in masura in care poate sau are relatii sa ne acorde tot sprijinul !!! ... pt ca sa nu iasa balci asteptam propunerile sau suportul pe PM si in scurt timp speram ca se va putea deschide si un cont bancar care fa fi publicat pt donatiile in bani, de asemenea pentru acte pt. ajutorul de 2% ce va putea fi strans de la firme se vor intocmi acte de donatie !

• 4 weeks later...

UP!

Se intampla ?Un cont ceva?

daca nu ai altceva in gand, vezi ceea ce vom face noi:

Asa cum ne-am obisnuit in fiecare an, in luna decembrie incercam sa aducem o raza de lumina si un zambet celor mai putin avuti.

In acest an, 2009, CORB 44 organizeaza o deplasare in scop umanitar in zona parcului natural Gradiste.

Din cauza calitatii de membru al forumului , cat si aceea de membru al CORB 44, doresc sa va prezint tuturor (fara a tine cont de apartenenta) ceea ce ne-am propus pentru acest an, astfel:

Locatia: parcul Gradiste

Asezari: satele Alun si Cioclovina

Perioada deplasarii: 18 - 20 decembrie 2009

Nr. de gospodarii: 29 in sat Alun

16 in sat Cioclovina

Pentru asta sunt bineveniti atat cei ce vor sa contribuie material/finaciar cat si voluntari + masini de teren pentru transport cadouri. Trebuie mentionat ca asezarile mentionate mai sus, sunt situate in zona alpina si deci accesul nu este foarte facil....

Pentru detalii si centralizarea informatiilor, va rog folositi PM sau la nr de telefon 0740080008 Silviu

Va multumesc si va astept

most sports require only one ball, real sports require two....

www.corb44.ro

[www.corb44.ro/challenge

Personal, avand de ales intre cele doua variante care au existat pana nu demult, cea organizata de Club4x4Romania si Impotmoliada...m-am hotarat la o a 3-a varianta si anume am sustinut ca si in anii precedenti campania facuta de catre http://www.donnas.ro

Sambata 12 decembrie Outextrem impreuna cu Adventure Park Peris joaca rolul lui Mos Craciun pentru copii din centru de plasament din Peris.

Sunt in jur de 200 de copii in acest centru care vor primi cadouri de la Mos Craciun, ii vor vizita clownii si vor avea parte de un spectacolde muzica pentru copii.

Daca vreti sa veniti alaturi de noi sunteti bineveniti.

Am ales Peris pe urmatorul rationament

- de banii de combustibil ca sa deplasam o caravana pana in alta parte a tarii preferam sa cumparam cadouri

- Adventure Park Peris este un loc foarte misto de dat cu masina in weekend( cei care au fost la cursa facuta de catre cei de la ORR stiu despre ce vorbesc) asa ca avem tot interesul intr-o relatie buna cu autoritatile locale

Just Me

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use