Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

MAXIME ... CULMI ... CUGETARI ... AFORISME ...


Lipoveanu

Postări Recomandate

Re: MAXIME ... CULMI ... CUGETARI ... AFORISME ...

 

01. Fluierul piciorului este un dispozitiv de gasire a mobilei pe intuneric.

02. Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura..

03. Cine zambeste atunci cand lucrurile merg prost s-a gandit deja pe cine sa dea vina.

04. Probabilitatea sa intalnesti pe cineva cunoscut creste atunci cand esti cu cineva cu care nu trebuie sa fii vazut.

05. Intuitia este o stiinta exacta.

06. O concluzie marcheaza intotdeauna momentul in care ai obosit sa gandesti..

07. Hard-disk-urile sunt intotdeauna pline.. N-are rost sa incerci sa faci rost de mai mult spatiu.. Datele se vor extinde pana ocupa tot spatiul liber.

08. Oamenii, ca si natiunile, vor actiona rational numai dupa ce toate celelalte posibilitati au fost epuizate.

09. Poti invata o pisica sa faca orice vrea ea.

10. Nu e destul sa fii tu norocos, trebuie ca ceilalti sa nu fie.

11. Stressul inseamna sa te trezesti urland, apoi sa-ti dai seama ca nu dormeai.

12. Toate femeile sunt bune: bune de nimic sau bune la ceva.

13. Cred ca barbatii care au cercel in ureche sunt mai bine pregatiti pentru casatorie. Au suferit si au cumparat bijuterii.

14. Sfatul meu este sa te casatoresti. Daca vei avea o nevasta buna, vei fi fericit; daca nu, vei deveni filosof.

15. Nu am aflat ce este fericirea decat in momentul in care m-am casatorit. Dar atunci era deja prea tarziu.

16. Verighetele: cele mai mici catuse din lume..

17. Burlacii stiu mai multe despre femei decat barbatii casatoriti; in caz contrar, ar fi si ei casatoriti.

18. Femeile sunt pasionate de matematica; isi impart varsta la 2, dubleaza pretul hainelor si adauga intotdeauna 5 ani la varsta prietenei celei mai bune.

19. Cea mai buna metoda de a tine minte ziua sotiei tale este sa o uiti o data...

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 226
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Vizitator FisherKing

Re: MAXIME ... CULMI ... CUGETARI ... AFORISME ...

 

"Pescarii batrani nu mor niciodata. Doar miros ca si cum ar fi facut-o"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: MAXIME ... CULMI ... CUGETARI ... AFORISME ...

 

Tara de cacat dar avem noroc.

Avem un trecut de cacat si un prezent de cacat. Norocul nostru este ca nu avem nici un viitor.

 

:ha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MAXIME ... CULMI ... CUGETARI ... AFORISME ...

 

Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta.

 

Inteligenta are limitele ei, prostia nu.

 

Dragostea e oarba, dar casatoria ii reda vederea..

 

LEGILE vietii :

"atunci cind ai nevoie sa descui o usa , cu miinile ocupate de zece pungi mari si grele.... cheia se va afla in buzunarul opus mainii pe care cu greu ti-ai eliberat-o". (Legea Degeabasuni)

...............................................................................................................................

"singura data cand poarta sau usa se inchide singura e atunci cand ai lasat cheile pe dinauntru". (Legea Futuipastelemasiidecheie)

..............................................................................................................................

"cand ai mainile pline de unsoare incepe sa te gidile nasul".. (Legea Nasuvreauntura )

...............................................................................................................................

"cand ti se pare ca totul merge foarte bine... e pentru ca ai trecut cu vederea ceva important... ". (Legea imitragpalme)

................................................................................................................................

"daca reusesti sa-ti pastrezi calmul cand toti din jurul tau sunt disperati... e pentru ca nu ai priceput pe deplin gravitatea problemei ". (Legea incanapicatfisa)

.............................................................................................................................

"problemele nu se creaza, nici nu se rezolva, ele doar se transforma!". (Legea astanueviata)

............................................................................................................................

"vei ajunge fugind la telefon exact cat sa mai auzi cum cineva inchide receptorul". (Legea ghicicineafost)

............................................................................................................................

"mereu sunt doua filme bune pe doua programe diferite la televizor....dar mereu la aceasi ora". (Legea isibatjocdenoi )

.............................................................................................................................

"Probabilitatea de a te pata in timpul mesei creste direct proportional cu necesitatea de a-ti pastra haina curata! (Legea numaiplescai)

..............................................................................................................................

"orice corp omenesc scufundat intr-o vana facand o baie relaxanta cu spuma face sa sune telefonul!". (Legea cinedracusunaloraasta)

...............................................................................................................................

"orice corp omenesc asezat pe WC face sa sune soneria de la intrare!". (Legea nicisamac--inlinistenupot)

.................................................................

"viteza vantului creste direct proportional cu pretul coafurii recent facute!".. (Legea chelulnuseagita)

.......................................................................................... …………………………

"daca, dupa multi ani, te decizi si arunci ceva ce nu ai folosit demult..... nu vor trece nici trei zile si vei avea absoluta si urgenta nevoie exact de acel obiect!". (Legea sa-mibagpiciorul)

........................................................................................... ……………………….

"Mereu cand ajungi punctual nu va fi nimeni sa te vada, dar cand intirzii doar 5 minute.... vor fi toti deja prezenti ... si toti se vor uita la ceas si vor clatina din cap! (Legea namaripilapicioare)

........................................................................ ……………………………………..

Nu lua asa de "in serios" viata, pânä la urma oricum nu scapi!!!

0723358877

Un om bogat NU este acela care are cel mai mult, ci acela care are nevoie de cel mai puţin. (Octavian Paler)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MAXIME ... CULMI ... CUGETARI ... AFORISME ...

 

culmea impotentei:

sa ajungi in asa hal..sa-ti moara si degetul cu care impingi limba.

 

 

culmea zgarceniei:

sa borasti cu dintii stransi sa nu iasa bucatile mari

 

culmea zgarceniei:

sa pui GPL la Matiz sau Tico

 

culmea prostitutiei:

sa fii curva in..Insulele Virgine

Land Niva Luci

WWOC-VALCEA

X-TREME OLANESTI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MAXIME ... CULMI ... CUGETARI ... AFORISME ...

 

..............

culmea zgarceniei:

sa pui GPL la Matiz sau Tico

 

...............

 

In cazul Matizului , n-ar fi asa o culme pt ca am inteles ca pt motorasul ala de 600cc are un consum de speriat........Problema ar fi unde naiba sa incapa si butelia de GPL........:ha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MAXIME ... CULMI ... CUGETARI ... AFORISME ...

 

In cazul Matizului , n-ar fi asa o culme pt ca am inteles ca pt motorasul ala de 600cc are un consum de speriat........Problema ar fi unde naiba sa incapa si butelia de GPL........:ha:

 

cum unde???...deasupra pe plafon...exact cum aveau autobuzele pe vremea lui raposatu...3 butelii lungi cu gaz...pe "acoperis":banana,dar in caz de ceva..cred ca face "ciuperca":sl

Land Niva Luci

WWOC-VALCEA

X-TREME OLANESTI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MAXIME ... CULMI ... CUGETARI ... AFORISME ...

 

Matizul are motor de 800 cc. Consumul e aprox de 7.5% urban si 6% extra-urban. Pe GPL e cam cu 0.5% mai mult, daca e reglat calumea si e in mintile lui. Bomba se monteaza in locul rotii de rezerva (la care de obicei se renunta in schimbul unui spray de pana si un compresor mic) si are capacitatea de 35 litri, iar la un plin intra cam 33. Partea cu zgarcenia, era valabila acu 10 ani cand toata lumea isi permitea sa aprinda focul de gratar cu minim 1-2 litri de benzina/motorina :ha: .

Acuma, cand te gandesti ca cu un Matiz faci 300 km de mixt cam cu 50-55 de ron, parca are portofelu orgasm instant :wink::grin:

OMU'e inainte de toate!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MAXIME ... CULMI ... CUGETARI ... AFORISME ...

 

Femeile pot pastra orice secret... atita timp cit nu stiu ca este secret.

 

Nu este nevoie sa contrazici o femeie; asta o va face ea singura.

 

Cea mai costisitoare modalitate de a te culca cu o femeie, este casatoria.

 

Mai bine te culci cu o femeie care stie sa gateasca, decit sa nu ai sex deloc.

 

Admir feministele..., ...mai ales pe cele cu sini mari si funduri rotunde

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MAXIME ... CULMI ... CUGETARI ... AFORISME ...

 

Din pacate nu-mi amintesc autorul: "nici cel mai destept om din lume nu-l poate convinge pe un prost ca e prost".

Suzuki Grand Vitara XL-7 2003

ex-Land Rover Discovery 2 2004

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: MAXIME ... CULMI ... CUGETARI ... AFORISME ...

 

Maxima zilei

 

"Succesul profesional este ca si cum ai fi gravid: toata lumea te felicita, dar nimeni nu stie de cate ori ai fost f...t !!!"

0723358877

Un om bogat NU este acela care are cel mai mult, ci acela care are nevoie de cel mai puţin. (Octavian Paler)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MAXIME ... CULMI ... CUGETARI ... AFORISME ...

 

> 4. Perle culese de

> la Academia Trupelor de Uscat – SIBIU

> 1992-1996

> Sa nu mai prind picior de student cu mainile in

> buzunare !

> O mana criminala a dat cu piciorul in chiuveta.

> Dati-mi o bara metalica din lemn.

> Ce te uiti asa la mine ca la un bou ? Ce, ori nu-i asa ?

> Am sa va tin cu ochii in soare pana la 12 noaptea.

> Daca ti se intampla sa cazi de pe transportor ori mori ori

> ramai prost. Eu am cazut de 3 ori.

> Fa-mi o lista cu el.

> Cand plecati acasa sa nu uitati vreo bricheta aprinsa

> in dulapuri.

> Sa nu va dati jos din mersul trenurilor.

> Va doare mana sa bateti 3 pasi de defilare ?

> Impartiti suprafata in 3 jumatati egale.

> Lipeste calcaiele pe langa corp.

> Jumatate din batalion stia ca este adunare numai tu

> nu.

> Bai rahatilor, daca vin la voi va mananc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MAXIME ... CULMI ... CUGETARI ... AFORISME ...

 

Prima aparatoare pentru testicule a fost folosita in 1874 la un joc de cricket.

Prima casca de protectie a fost folosita in 1974...

Le-au fost necesari 100 de ani barbatilor ca sa realizeze ca si capul este important.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MAXIME ... CULMI ... CUGETARI ... AFORISME ...

 

Dumnezeu l-a întrebat pe Adam:

"Ce se întâmplă cu tine?"

Adam a răspuns că nu avea pe nimeni cu care să mai scimbe din când în când câte o vorbă.

Dumnezeu i-a spus că o să-i facă lui Adam un tovarăş, şi că acesta va fi o femeie.

Dumnezeu a zis:

"Această persoană blândă şi suavă va aduna şi prepara hrană pentru tine iar atunci când vei descoperi hainele, ea o să ţi le spele.

Ea va fi întotdeauna de acord cu orice decizie pe care o vei lua.

Ea îţi va face copii şi nu îţi va cere niciodată să te trezeşti în mijlocul nopţii ca să ai grijă de ei.

Ea nu te va cicăli şi va fi prima care va admite că a greşit atunci când tu nu vei fi de acord cu ceva.

Ea nu va avea niciodată dureri de cap şi îţi va da în mod liber dragoste şi pasiune ori de câte ori vei avea nevoie de ele."

Atunci Adam L-a întrebat pe Dumnezeu:

"Şi cât o să mă coste o astfel de femeie?"

Dumnezeu a răspuns:

"Un braţ şi un picior".

La care Adam a întrebat:

"Şi ce pot să primesc dacă dau doar o coastă?"

... restul este o istorie pe care o cunoaştem bine cu toţii..

 

Morala : nu vă zgârciţi la lucrurile importante .......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MAXIME ... CULMI ... CUGETARI ... AFORISME ...

 

In cazul Matizului , n-ar fi asa o culme pt ca am inteles ca pt motorasul ala de 600cc are un consum de speriat........Problema ar fi unde naiba sa incapa si butelia de GPL........:ha:

 

 

Scuze pt offtopic, exista buteli facute special sa intre in spatiul destinat rotii de rezerva. In acest caz, renunti la roata de rezerva.

Vrabia malai viseaza.....cum visez eu la un HDJ80...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare