Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Lupta cu rugina


adammoga80

Postări Recomandate

Re: lupta cu rugina

 

am ajuns si eu la faza pe care o asteptam de mult,sa incep sa montez inapoi cate ceva pe utilaj,

ieri am inceput cu instalatia electrica pe care izolatia era cam obosita asa am decis sa reizolez din nou toata instalatia electrica

am reusit sa si bag la loc cateva namocuri de cablu aseara

am sa revin cu poze pe seara caci am o gramada,cu snorkel montat cu ea intoarsa pe o parte terosonat in 3 straturi .......

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: lupta cu rugina

 

am ajuns cu greu si eu la faza finala cu utilajul

azi am adus masina acasa proaspat vopsita

am montat flansa la cardanul spate

am montat distantierele la rotula de pe diferentialul spate

am terosonat pe dinauntru podeaua

am dat cu ceara in panourile de usa si praguri

si am mai reusit sa montez bara spate

pun si ceva poze

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: lupta cu rugina

 

Toata lauda pentru lmunca depusa.:br Astept sa vad finalul si sa mergem in ture cu baietii pe dealuri si noroaie:tr. Sper ca nu ai uitat. Spor la treaba. Daca ai nevoie de ajutor da numa un semn. Salut

Peter,

 

Samurai '97 pt nebunii

Skoda fabia '03 pt restu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: lupta cu rugina

 

o sa ii vopsesti si jantele in culoarea de pe bari ?arata ff bine,multa munca dar se cunosc satisfactile , felicitari.

amintirile cele mai frumoase le am din........vise.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: lupta cu rugina

 

:grin:toate bune si frumoase felicitari da cand crezi ca o sa putem merge pe coclauri ca am si uitat cum se cupleaza fata,cred ca si tu.:grin:

TRANSSYLVANIA OFF ROAD CLUJ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: lupta cu rugina

 

da am sa vopsesc si jantele in culoarea barii,ca doar asa ar fi omeneste nu sa fie o gramada de nuante

Ocsi azi am si facut o mica proba sa vad cum rezista vopseaua la gregi si scaieti:ha:

de acum in colo se poate vorbi de iesiri,am ceva de recuperat din decembrie

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: lupta cu rugina

 

am mai facut cate ceva pe la utilaj

am confectionat niste aripi interioare din cauciuc in loc la cele din plastic

am confdectionat niste overfendere din cauciuc gros de 1 cm si panzat la mijloc

refacut pragurile pe care am pus tabla de inox striata de 4mm

montat statie.....

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: lupta cu rugina

 

am mai facut cate ceva pe masinuta,a primit 2 proiectoare cu halogene de 100W

niste colante asa discrete,ca sa nu fie prea goala,si niste inscrisuri noi cu vitara

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare