Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4


Max

Postări Recomandate

Hai sa mai aratam inca odata ca spiritul forumului Club4x4 poate sa ajute o cauza nobila. Oricand va fi necesar, voi face asemenea topicuri pe acest forum.

 

Postez mai jos mesajul de la Bigdady.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Salut Max,

 

De data asta iti scriu pentru a-ti cere ajutorul ... Stiu ca toata lumea are probleme, din pacate acestea nu ne ocolesc nici pe noi. As vrea sa cer ajutorul comunitatii club4x4. Daca crezi ca se poate, as vrea sa te rog frumos sa faci un topic pe forum in sectiunea potrivita.

Este vorba despre nepotica mea, Jessica Bengin, care a facut anul acesta doi ani. S-a nascut cu malformatii multiple , de diferite grade . Cea mai grea este insa cea de la inima. A fost supusa unei intervetii chirurgicale in 2008- fetita avea numai 8 luni. Pozele sunt facute inainte si imediat dupa operatie la RTI. A fos operata la Cluj de o echipa de medici minunati. In primele zile din luna mai este programata din nou la operatie la Cluj, tot la inima , de data asta medicul zice ca e operatia "hotaratoare" intre a trai sau nu.

Cumnatul si sotia lui sunt oameni simpli, ea e fara servici, ca asa-i cu criza, iar el e in "ingrijire copil". Noi ii ajutam cum putem, insa a venit din nou momentul operatiei ... Nimic de zis, operatia in sine este gratuita, dar cheltuielile conexe sunt mult prea mari pentru ei.

Daca aveti posibilitatea de a o ajuta sa ajunga la operatie, va sta la dispozitie un cont in lei deschis la ING:

 

 

RO82INGB0000999900203523 - titular de cont: Adela Farago - va rog sa faceti mentiunea "pentru Jessica".

 

Pentru mai multe informatii am sa va dau numerele de telefon ale tatalui fetitei (cumnatul meu) Bengin Vasile - ei locuiesc la Rm. Valcea si ale sotiei mele Adela Farago (la Oradea).

 

Adela : 0767 210 542 sau 0745 385 406

 

Vasile Bengin 0746 822 031

Pentru cine doreste sunt disponibile si biletele de iesire din spital in format electronic.

 

Multumesc din suflet,

 

Paul "Bigdady" Farago

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

Cand este programata operatia ??? .... de ce suma este nevoie ... ??? , am vazut ca parintii locuiesc la Rm Valcea ... as vrea sa ii ajutam si noi cum putem ...

 

Astept si eu un baietel peste o luna si jumatate ... dar cand am vazjut pozele se mai sus ... m am muitat de a binelea ...

 

Sa dea Domnul sa fie bine ...

Club Sportiv x3m

Valcea

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

Detalii ... acestea rascolesc sentimente dureroase si greu de exprimat. Copila s-a nascut cu inima "varza" - ventricul stang hipoplazic, ventricul drept cu dubla cale de iesire, atrezie de valva mitrala. Pe langa astea a fost diagnosticata si cu laringomalacie si hipoacuzie bilaterala.

Operatia din 2008 a fost reusita, speram sa fie la fel si cea de acum. Corectiile chirurgicale aduse au satisfacut o vreme necesitatile corpului fetitei, dar trebuie intervenit din nou. Nu stiu data precisa a operatiei, dar undeva in ultimele zile din aprilie-primele zile din mai. Ceea ce stiu eu este ca saptamana viitoare trebuie sa sune la Cluj pentru confirmarea internarii. Intai la Clinica de pediatrie, de acolo transfer la Institutul inimii N. Stancioiu (cel putin asa a fost in 2008).

Sumele ... ce sa zic ... data trecuta au cheltuit peste 2000 de Euro. Oricum, orice ajutor, cat de mic le este de folos.

 

Toate cele bune,

Paul "Bigdaddy" Farago

Nissan Terrano II SGX - 2.4i - 1994- SWB - Strajerul

NISSAN DRIVER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

Daca la "Trialul de Voie" de la Brasov vom avea suficienti participanti, din incasari vom face o donatie ptr inimioara micutei:y

NISSAN PATROL 4.2-BIG WHITE

SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE

HYUNDAY SANTA FEE-BUSINESS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

Sper sa fie cu reusita operatia si sa va bucurati de ingerash!

 

Astazi am facut o donatie pentru Jessica din partea mea (Radu Rosca)

 

Multa sanatate!

Jeep Wrangler YJ, 2,5 litri, fab. 1992

 

Tel: 0742.08.02.05

mail: rosca_radu@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

Vreau in primul rand sa te salut, si te rog sa transmiti multa sanatate familiei si micului ingeras. Am sa fac azi si eu o donatie dupa posibilitati pentru fericirea micutei Jessica, de pe numele Paul Barbu.

Sa ne tii la curent cu evolutia, multa bafta!!!

Doamne ajuta!!

:cl

Editat de PaulSB

tel: 0740/038.025

barbu.paul@yahoo.com

Suzuki Vitara '91

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

Ne rugam pentru micuta sa reuseasca in viata,cat si familiei, sa treaca cu bine peste situatie ,am sa donez pentru o viata nevinovata.Sanatate multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

In primul rand scuze, am aflat numai acum de micuta Jessica.

Stiu ce inseamna o astfel de operatie si eu am fost operat cu dublu by pass cu cativa ani in urma(stiu ce cheltuieli uriase sunt).

La urmatoarea sedinta de club o sa facem o cheta si banii stransi vor fii transferati spre voi.

Strength & Honor

www.offroadtranssylvania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

Asa cum v-am promis, va tin la curent cu noutatile. Am vorbit cu cumnatul, tatal fetitei. In data de 28 aprilie se vor interna la Cluj pentru analize si evaluare preoperatorie. In functie de rezultate se va stabili ziua operatie.

Multumim tuturor petru gandurile bune si pentru donatiile facute pana acum. Speram sa mai putem aduna pana in final macar o parte din bani, cu ajutorul vostru.

Multumesc lui Dumnezeu pentru prietenii pe care mi i-a dat si prin acest forum, prin comunitatea :cl.:tk

Toate cele bune,

Paul "Bigdaddy" Farago

Nissan Terrano II SGX - 2.4i - 1994- SWB - Strajerul

NISSAN DRIVER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

Asa cum v-am promis, va tin la curent cu noutatile. Am vorbit cu cumnatul, tatal fetitei. In data de 28 aprilie se vor interna la Cluj pentru analize si evaluare preoperatorie. In functie de rezultate se va stabili ziua operatie.

Multumim tuturor petru gandurile bune si pentru donatiile facute pana acum. Speram sa mai putem aduna pana in final macar o parte din bani, cu ajutorul vostru.

Multumesc lui Dumnezeu pentru prietenii pe care mi i-a dat si prin acest forum, prin comunitatea :cl.:tk

Toate cele bune,

Paul "Bigdaddy" Farago

 

Nu are importanta ca nu ne-am cunoscut.

eu oricum sunt mai nou pe aici.

si am fost la un pas de a pune mana si eu pe un acaret ca al tau. doar ca din 14 februrie, baietelul pe care mi l-a daruit Dumnezeu a schimbat complet datele problemei...:banana

trimis azi de din contul meu din ING un mic ajutor.

Dumnezeu s-o ocroteasca!

Costin Munteanu

KIA SORENTO EX

 

Psihiatrii zic ca una dintre patru persoane are o deficienta mintala.

Daca esti cu inca trei amici si nu ai observat nimic ciudat, atunci nu te gandi la chestia asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

Am demarat actiunea de ajutorare!

 

Informatii puteti afla aici:

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?t=52152

 

 

Cei interesati sunt bine veniti!

 

Nu este nevoie de masina,important e sa fii prezent!

NISSAN PATROL 4.2-BIG WHITE

SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE

HYUNDAY SANTA FEE-BUSINESS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

Hello!

Ieri dimineata Jessica impreuna cu mamica ei s-au internat la Cluj, la Clinica de Pediatrie III. Acolo se vor face anlizele si evaluarea preoperatorie, iar daca totul merge bine saptamana viitoare urmeaza operatia. Ne rugam ca totul sa decurga bine! Daca aflam noutati va tinem la curent!

Multumiri pentru tot ce ati facut pana acum pentru Jessica si parintii ei!:tk

Nissan Terrano II SGX - 2.4i - 1994- SWB - Strajerul

NISSAN DRIVER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

In urma organizarii Etapei a 2-a de Eurotrial,s-a facut si un Trial De Voie,incasarile caruia au facut subiectul unei donatii pentru Jessica.Am reusit sa strangem 3500 ron,pe care i-am depus in cont.Doamne ajuta!

NISSAN PATROL 4.2-BIG WHITE

SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE

HYUNDAY SANTA FEE-BUSINESS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

Multumim din suflet tuturor celor care au fost la Brasov, organizatori si participanti, pentru gestul pe care l-au facut.

Dumnezeu sa va binecuvanteze !

 

Cu RESPECT si multumiri,

Paul "bigdaddy" Farago

 

 

:tk:cl

Nissan Terrano II SGX - 2.4i - 1994- SWB - Strajerul

NISSAN DRIVER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

Ceva vesti bune de la pitica ?

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

Asa cum spuneam "fetele" sunt la Cluj, internate la Pediatrie III. Se fac/refac nenumarate analize, se asteapta decizia echipei de medici. Ne rugam penru ele, sa reziste ... am vorbit aseara cu cumnata ... ce sa va zic ... sa nu ajungem vreunul din noi in asemenea situatie. Oricum va voi tine la curent cu toate evenimentele care vor urma.

Toate cele bune!

Paul

Nissan Terrano II SGX - 2.4i - 1994- SWB - Strajerul

NISSAN DRIVER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

Noutati?

 

 

Nu am reusit sa postam OP de depunere,te rog sa confirmi ca s-au primit banii:h5

NISSAN PATROL 4.2-BIG WHITE

SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE

HYUNDAY SANTA FEE-BUSINESS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

Noutati?

 

 

Nu am reusit sa postam OP de depunere,te rog sa confirmi ca s-au primit banii:h5

 

 

zolameister, iarta-ma, dar e jenant sa ceri asta...

ai facut o donatie, BRAVO!!! RESPECT!!! din partea mea sincer.

dar nu cere confirmare...

daca banii nu s-au intors inapoi, inseamna ca au ajuns unde i-ai trimis.

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

zolameister, iarta-ma, dar e jenant sa ceri asta...

ai facut o donatie, BRAVO!!! RESPECT!!! din partea mea sincer.

dar nu cere confirmare...

daca banii nu s-au intors inapoi, inseamna ca au ajuns unde i-ai trimis.

 

 

Nu cred ca e ceva jenant in asta .S-a vechiculat o suma si un cont....vreau sa se stie ca banii au ajuns la Jessica.Nu am chef de suspiciuni si incertitudini....Apropo tu ai donat ceva ,ca sa ai dreptul sa dai cu parerea?

NISSAN PATROL 4.2-BIG WHITE

SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE

HYUNDAY SANTA FEE-BUSINESS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

Va rog din suflet, nu va certati ... nu e momentul ...

@Zolameister - scuze, nu am sunat sa confirm intrarea banilor in cont, dar am raspuns pe acest topic (si in cel deschis de voi), daca te uiti e primul post dupa anuntul vostru :-) . Multumiri inca o data, banii au intrat in cont.:tk

 

Jessica a fost ieri transferata de la Clinica de Pediatrie III la Institutul Inimii "N.Stancioiu". Se reiau o parte din analize, azi se va face din nou consult echocardiografic. Speram sa stim cat de curand ceva concret.

 

Toate cele bune!

Editat de bigdaddy

Nissan Terrano II SGX - 2.4i - 1994- SWB - Strajerul

NISSAN DRIVER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

A venit si ziua cea mare ... aseara am fost anuntati ca Jessica va fi operata maine, 12 mai. Va rugam sa fiti alaturi de noi in rugaciune sa cu un gand bun, pentru ca operatia sa decurga bine.

Multumim!

 

Paul "Bigdaddy" Farago & familia

Nissan Terrano II SGX - 2.4i - 1994- SWB - Strajerul

NISSAN DRIVER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Colegul nostru Bigdaddy cere sprijinul comunitatii Club4x4

 

Update de ultima ora ... chirurgul a amanat operatia pe joi sau vineri :uameni... se pare ca au ceva cazuri super-urgente. Va mai tin la curent daca aflu ceva.

Nissan Terrano II SGX - 2.4i - 1994- SWB - Strajerul

NISSAN DRIVER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare